Меню
 
Головна arrow Новини
Інформація про ситуацію з захворюванням та випадками смерті дітей у Ніжинському дитячому будинку інтернаті. 16.08.2010 .

Ніжинський дитячий будинок-інтернат системи соціального захисту населення розрахований на 130 підопічних. Станом на 14.08.2010 спискова чисельність підопічних становить 113 осіб, з них 57 чол. знаходяться в установі, 14 – на оздоровленні в санаторії, 24 – перебувають у батьків на канікулах, 17 – в Ніжинській міській лікарні, 2 – в Чернігівській психоневрологічній лікарні, 1 – в Чернігівському тубдиспансері.

В закладі знаходяться підопічні (діти - інваліди віком від 4 до 18 років та інваліди від 18 до 35 років) з важкими ураженнями нервової, опорно-рухової систем та психічними розладами.

Будинок-інтернат розміщений в триповерховій будівлі типового будівництва. Опалення централізоване, водопостачання від міського водопроводу. Забори води на мінеральний вміст та бактеріологічну забрудненість проводять працівники міської СЕС.

В період з 7 по 11 серпня 2010 року у Ніжинському дитячому будинку-інтернаті померло 5 підопічних, з яких 3 – 11 серпня. При надходженні інформації негайно розпорядженням голови обласної державної адміністрації була створена комісія у складі заступника голови облдержадміністрації Тканка В.М., начальника управління охорони здоров`я Ященка В.І., начальника головного управління праці та соціального захисту населення Коробки І.І., головного державного санітарного лікаря області Донця М.П., головних спеціалістів управління охорони здоров`я та інших осіб.

Члени комісії одразу виїхали до Ніжинського дитячого будинку-інтернату для з’ясування обставин та організації відповідних заходів. У роботі комісії взяла участь заступник Міністра охорони здоров`я України Мостовенко Р.В.

12 серпня голова облдержадміністрації Володимир Хоменко провів виїзне засідання комісії, в роботі якої взяли участь заступник Міністра праці та соціальної політики України, члени комісії Міністерства охорони здоров’я України.

За наслідками епідемічної ситуації, яка склалася в Ніжинському дитячому будинку-інтернаті, працюють комісії Міністерства охорони здоров’я та міністерства праці і соціальної політики.

Станом на вечір 11.08.2010 усі підопічні Ніжинського будинку-інтернату були оглянуті лікарями Ніжинської центральної міської лікарні, з них п’ятеро госпіталізовано до Ніжинської ЦМЛ. Одночасно працювала і бригада лікарів спеціалістів Чернігівської обласної дитячої лікарні, яка провела комісійний огляд усіх госпіталізованих. Були надані конкретні рекомендації по подальшому обстеженню та лікуванню, вжиттю протиепідемічних заходів. Відібрані зразки матеріалу від хворих та померлих, які доставлені для дослідження в обл. СЕС.

Ситуація в Ніжинському дитячому будинку-інтернаті знаходиться на постійному контролі обласної державної адміністрації. Про обстановку в закладі, вжиті заходи та стан здоров'я дітей оперативно доповідають члени обласної комісії.

У будинку – інтернаті силами лікарів Ніжинської ЦМЛ організовано цілодобове чергування лікаря-педіатра та забезпечено щоденний огляд вихованців бригадою лікарів. При виявленні ознак гострої вірусної інфекції хворі госпіталізуються до Ніжинської ЦМЛ, де їм надається спеціалізована медична допомога.

11 серпня 2010 року до Ніжинської ЦМЛ госпіталізовано 5 хворих (з них 3 – до реанімаційного відділення). 12 серпня – 10, 13 серпня – 2, 15 серпня – 2. Всім їм встановлено діагноз – гостра респіраторно-вірусна інфекція на фоні тяжких неврологічних розладів. Всі хворі забезпечені потрібними лікарськими засобами та перебувають під постійним наглядом лікарів. Стан хворих стабільний.

14.08.10 - 3 хворих виписано, 1 дитина з реанімаційного відділення переведена до інфекційного.

15.08.10 – 3 хворих виписано до Ніжинського будинку дитини, 2 дітей переведено з реанімаційного відділення в інфекційне відділення Ніжинської центральній міській лікарні.

16.08.2010 – 4 хворих переведено до до Ніжинського будинку дитини.

Згідно попередніх пат. анатомічних заключень причиною смерті 2-ох хворих, які померли 7 та 10 серпня, стали наслідки тяжких уражень ЦНС, у 3-х хворих, які померли 11 серпня 2010 року, виявлені ознаки вірусної пневмонії.

Головним управлінням праці та соціального захисту населення облдержадміністрації надісланий лист до районних та міських управлінь, інтернатних установ та обласного центру медико-соціальної реабілітації дітей-інвалідів щодо забезпечення дієвого контролю за проведенням профілактичних заходів та своєчасним вжиттям необхідних лікувальних заходів яким зобов’язано негайне інформування головного управління про виникнення екстремальних ситуацій в закладах.

За наслідками роботи комісії, яка проводила розслідування випадків у будинку - інтернаті 13 серпня проведена нарада з керівниками інтернатних закладів області, на якій розглянуто висновки комісії з представників управління охорони здоров’я, санепідемстанції з метою запобігання виникненню подібних випадків у закладах соціального захисту населення. Керівників закладів зобов’язано провести додаткові санітарно – гігієнічні та протиепідемічні заходи, проводити щоденний медогляд підопічних з обов’язковим дворазовим вимірюванням температури тіла, при перших ознаках інфекційної хвороби проводити термінову госпіталізацію хворих. Керівників закладів у випадку виникнення екстремальних ситуацій зобов’язано негайно інформувати головне управління соціального захисту населення облдержадміністрації, Міністерство праці та соціальної політики України. Проведено наради з медичним персоналом закладів на якому персонал ознайомлено з результатами епідемічного розслідування, висновками роботи комісії та приписами санепідемстанції для вжиття заходів по охороні життя та здоров’я підопічних.

На виконання припису санепідемстанції за рахунок спонсорів придбано та встановлено 10 додаткових вентиляторів.

Додатково виділено та 13.08 10 профінансовано придбання додаткової кількості медикаментів та деззасобів на суму 20 тис. грн.

На виконання санітарного припису Ніжинської міської санітарно-епідеміологічної станції у будинку-інтернаті введено масочний режим та обмежувальні заходи – заборона прийому в будинок - інтернат нових дітей, переведення дітей з групи в групу, відвідування дітей батьками та родичами. Проводиться щоденний медичний огляд з дворазовим вимірюванням температури тіла, щоденна обробка палат ультрафіолетовим опроміненням, систематичне провітрювання, інші заходи по запобіганню розповсюдження інфекційних хвороб. Про проведену роботу щоденно в оперативному режимі повідомляється санепідемстанція, головне управління праці та соціального захисту населення.

Проведення протиепідемічних заходів продовжується.

На даний час в Ніжинському дитячому будинку-інтернаті проводяться роботи по встановленню 4-х кондиціонерів для підопічних із найбільш важкими ураженнями опорно-рухового апарату.

Компанія Фрезеніус Медикал Кер України подарувала Ніжинській центральній міській лікарні кардіомонітор для спостереження за хворими в реанімаційному відділенні.

Станом на 14.00 16 серпня 2010 року в інфекційному відділенні Ніжинської ЦМЛ знаходиться 9 хворих у стабільному стані.

Підопічні Ніжинського дитячого будинку-інтернату страждають на тяжкі хронічні ураження нервової системи, опорно-рухового апарату та психічні розлади, які призводять до порушень терморегуляції, зниження імунітету та адаптаційних механізмів до факторів зовнішнього середовища, в тому числі спеки.

Попередньою причиною захворювання вихованців Ніжинського дитячого будинку-інтернату вбачається гостра респіраторна вірусна інфекція на фоні тяжкого хронічного ураження нервової системи, опорно-рухового апарату та психічних розладів.

Остаточні результати будуть визначені після завершення судово-медичної експертизи із проведенням необхідних досліджень до 27.08.2010.

Додаток – список дітей.

Начальник управління охорони здоров’я
облдержадміністрації
В.І.Ященко

Офіційний сайт Управління охорони здоров'я Чернігівської обласної державної адміністрації

Copyright © 2008 adprinc  E-MAIL Розробка сайтів