Меню
 
Головна arrow Новини
Як вберегтися від грипу

Епідемічна ситуація щодо захворюваності на грип та ГРВІ як в Україні, так і в області відповідає середньорічному рівню. За період 04–10 січня 2016 року показники захворюваності на грип та ГРВІ в Україні не перевищують епідемічні пороги. Найвища захворюваність на грип та ГРВІ зареєстрована в Вінницькій – 60,5 на 10 тис. населення, найменша у Харківській областях – 14,3 на 10 тис. населення.

В Чернігівській області за перший тиждень 2016 року захворіло на грип та ГРВІ 3280 осіб, з них 1927 дітей. Рівень захворюваності нижче епідпорогу на 54,7%. Найвищу захворюваність на грип та ГРВІ зареєстровано у Чернігівському районі – показник захворюваності був нижчим за епідемічний поріг на 6,1%, а найнижчу – у Ріпкинському районі. Показники захворюваності не перевищують епідемічні пороги в жодному районі та місті області. По м. Чернігову захворіло 1060 осіб, з них дітей – 589 (55,6%), показник захворюваності був нижчим за епідемічний поріг на 62,8%. З початку епідсезону по області проти грипу щеплено 137 осіб (0,02% всього населення), в т.ч. 28 дітей.

Медики наголошують на необхідності дотримання заходів задля попередження зараження грипом та у разі захворювання.

Грип передається від людини до людини повітряно-крапельним шляхом під час розмови, кашлю, чхання, при тісному контакті (знаходження на відстані близько 2-х метрів).

Особливо небезпечним грип є для представників груп ризику, до яких входять: діти до 5 років (особливо – діти до 2 років); вагітні жінки; люди віком від 65 років; люди з надмірною вагою; хворі на діабет; хворі на хронічні серцево-судинні захворювання; хворі на хронічні захворювання легенів; люди з іншими тяжкими хронічними захворюваннями. Крім того, існують професійні групи ризику: медичні працівники; вчителі й вихователі; продавці; водії громадського транспорту; усі, хто працює в багатолюдних місцях.

Клінічні ознаки грипу: підвищення температури тіла (різке підвищення температури тіла більше 38°С без інших супроводжуючих симптомів вже може свідчити про появу грипу), біль у м'язах, головний біль, кашель, нежить, біль у горлі, закладення носа, в окремих випадках – блювота і понос. З будь-якими з цих симптомів не варто виходити з дому навіть заради візиту до лікаря – його слід викликати додому.

Необхідно викликати «швидку» чи терміново звернутись до лікарні, якщо присутні наступні симптоми: сильна блідість або посиніння обличчя, затруднення дихання, висока температура тіла, що довго не знижується,багаторазове блювання та випорожнення, надмірна сонливість чи збудженість, болі у грудній клітці, домішки крові у мокроті, падіння артеріального тиску. Продовжувати лікування вдома за наявності цих симптомів – небезпечно. Затримка з госпіталізацією може призвести до смерті хворого.

Як попередити зараження грипом?

- уникати контакту з особами, що мають прояви грипозної інфекції;

- обмежити відвідини місць великого скупчення людей;

- часто провітрювати приміщення;

- часто мити руки з милом;

- не торкатися очей, носа або рота немитими руками;

- прикривати ніс і рот при чханні або кашлі одноразовою носовою серветкою, яку зразу ж після використання потрібно викинути;

- якщо у людини наявні симптоми грипу, необхідно триматися від неї на відстані не менше двох метрів;

- повноцінно харчуватися, висипатися, уникати перевтоми.

Щорічна вакцинація є найефективнішим засобом для захисту організму від вірусів грипу. Особливо необхідною вакцинація проти грипу є для представників груп ризику. Найкращий час для проведення вакцинації – напередодні грипозного сезону (у вересні). Якщо такої можливості не було, то вакцинуватися можна і впродовж всього сезону. Вакцинація показана лише за рекомендацією лікаря та проводиться лише в лікувальному закладі.

Телефони гарячої лінії в умовах ускладнення епідситуації із захворюваністю на грип та гострі респіраторні інфекції:

- Управління охорони здоров'я облдержадміністрації – (04622)-4-03-63 (з 8.00 до 17.00);

- Чернігівська міська лікарня №1 Чернігівської міської ради – (0462)-660-918

(з 9.00 до 17.00).

Прес-служба Управління охорони здоров’я облдержадміністрації
Офіційний сайт Управління охорони здоров'я Чернігівської обласної державної адміністрації

Copyright © 2008 adprinc  E-MAIL Розробка сайтів