Меню
 
Головна arrow Новини
Обережно! Обмороження.

Морозна погода, підвищена вологість навколишнього середовища та пориви холодного вітру спричиняють не тільки збільшення випадків захворюваності на застуду, а і небезпеку відмороження кінцівок. За повідомленням завідувача опікового відділення КЛПЗ «Обласна лікарня» Віктора Яременка, нині на лікарняні ліжка до комбустіологів потрапило 13 жителів Чернігівщини з обмороженнями різних ступенів.

«Здебільшого це люди, що через надмірне вживання алкогольних напоїв не змогли розрахувати свої сили і були доставлені до нашого відділення, – зазначає Віктор Яременко. – На жаль, у деяких пацієнтів вирішується питання про ампутацію. А, між тим, цього можна було б уникнути, якби люди не нехтували своїм здоров’ям, а виважено поставилися до можливості такої небезпеки. Втім, наше відділення має все необхідне для того, аби надати пацієнтам першу кваліфіковану медичну допомогу, а от подальше лікування буде залежати від супутніх захворювань, віку людини та перебігу обмороження».

Лікар зазначає: аби не стати пацієнтом опікового відділення, багато не треба, варто лише одягатися по погоді, підвищувати імунітет, уникати вживання спиртних напоїв, а у разі побіління або почервоніння шкіри кінцівок звертатися за медичною допомогою, попередньо накладаючи на кінцівку ватно-марлеву пов’язку.

«В жодному разі неможна підставляти руку або стопу під гарячу воду, адже це може призвести до різкого порушення кровообігу і некрозу тканин», – застерігає Віктор Яременко.

Прес-служба Управління охорони здоров’я облдержадміністрації
Офіційний сайт Управління охорони здоров'я Чернігівської обласної державної адміністрації

Copyright © 2008 adprinc  E-MAIL Розробка сайтів