Меню
 
Головна arrow Новини
Держсанепідслужба України звертає увагу громадян на можливу небезпеку перебування вагітних у епідеміологічно неблагополучних регіонах щодо вірусу Зіка.

Держсанепідслужба України звертає увагу громадян на можливу небезпеку перебування вагітних у епідеміологічно неблагополучних регіонах щодо вірусу Зіка.

За інформацією Всесвітньої організації охорони здоров'я та Європейського центру з контролю і профілактики інфекційних захворювань з квітня 2015 року в Бразилії, а потім і в інших країнах Південної Америки відзначається епідемічне поширення захворювання, викликаного вірусом Зіка.

Вірус Зіка передається людям при укусах заражених комарів роду Aedes, що не живуть на теренах України, тому небезпеки поширення вірусу у країні немає. Проте отримати інфекцію можуть туристи, які відпочиватимуть за кордоном у екзотичних країнах.

Випадки інфікування вірусом Зіка вже зареєстровані у понад 20 країнах світу, зокрема у Північноамериканському, Південноамериканському та Азіатсько-тихоокеанському регіоні. Зокрема є повідомлення про реєстрацію захворювання, спричиненого вірусом Зіка у Барбадосі, Болівії, Бразилії, Колумбії, Еквадорі, Сальвадорі, Французькій Гвіані, Гваделупі, Гватемалі, Гондурасі, Гайані, Сурінамі, Таїланді, Венесуелі, Мексиці, Новій Каледонії, Панамі, Парагваї, Пуерто-Ріко, Самоа, на Гаїті та Фіджі, Мальдівах та Мартініці, Сен-Мартені та Соломонових островах.

Інкубаційний період (час із моменту контакту з вірусом до появи симптомів) хвороби, викликаної вірусом Зіка, точно не відомий, але імовірно, становить кілька діб. Симптоми захворювання схожі на симптоми інших арбовірусних інфекцій, таких як лихоманка: підвищення температури тіла, висипання на шкірі, кон’юнктивіт, біль у м’язах і суглобах, нездужання й головний біль.

Як правило, захворювання протікає в легкій і середньо-важкій клінічній формі і закінчується одужанням. Разом з тим, на сьогоднішній день з'являються дані про вплив вірусу на плід людини. Зараження лихоманкою Зіка жінок у перші три – чотири місяці вагітності призводить до аномалій розвитку плоду, в тому числі до мікроцефалії новонароджених.

Тому, Державна санітарно-епідеміологічна служба України звертає увагу громадян на можливу небезпеку перебування вагітних у регіонах неблагополучних щодо вірусу Зіка.

За необхідності перебування у згаданих країнах доцільно використовувати заходи захисту від комарів (репеленти, одяг, що закриває як можна більшу частину тіла), намагатися уникати заболочених місць. У готелях не варто відкривати вікна, якщо вони не обладнані протимоскітними сітками. У разі нездужання після повернення негайно звертайтеся до лікаря і повідомте про країну свого перебування.

Держсанепідслужба рекомендує обирати для подорожей та відпочинку за кордоном епідеміологічно благополучні країни і дотримуватися заходів із профілактики інфекційних хвороб.

Прес-служба Управління охорони здоров’я облдержадміністрації за інформацією Державної санітарно-епідеміологічної служби України
Офіційний сайт Управління охорони здоров'я Чернігівської обласної державної адміністрації

Copyright © 2008 adprinc  E-MAIL Розробка сайтів