Меню
 
Головна arrow Новини
Щодо ситуації із захворювання на грип та ГРВІ в області

З початку епідемічного сезону на грип та ГРВІ в області захворіло 109942 особи, з них 60726 дітей (55,2%). Госпіталізовано 3823 особи, в тому числі 2203 дітей.

Протягом поточного тижня захворіло 4809 осіб, в тому числі 2351 дитина. Госпіталізовано 324 хворих, в тому числі 62 дитини. Захворюваність нижче епідпорогу на 32,4%. Від грипу, ГРВІ та їх ускладнень з початку року зареєстровано 11 летальних випадків.

В районах і містах області зняті обмежувальні заходи та відновлено навчання в школах. Надалі продовжується моніторинг ситуації щодо захворюваності на грип та ГРВІ.

Міністерство охорони здоров’я попередило українців про другу хвилю епідемії грипу. Це вже буде не сумнозвісний Каліфорнійський (свинячий) грип, а грип типу В/Фукет, грипу А-Швейцарія (Н3N2). Саме ці штами грипу, вважають спеціалісти, активізувалися тепер, а критичного піку можуть досягти наприкінці лютого - на початку березня. На щастя, ті штами, які ідуть на зміну Каліфорнійському (свинячому) грипу, менш небезпечні. Проте, усі три штами якийсь час циркулюватимуть одночасно, а це може спричинити збільшення кількості хворих. Крім того, є вразливі групи населення (це діти до 5 років та лiтнi люди віком понад 65 років, особи з ослабленим імунітетом, люди з хронічними хворобами дихальних шляхів, цукровим діабетом та ожирінням), у яких навіть ці штами можуть викликати серйозні ускладнення. Тому за перших ознак хвороби звертайтеся до лікаря. Грип треба вчасно лікувати, інакше ускладнення будуть дуже серйозними.

Прес-служба Управління охорони здоров’я облдержадміністрації
Офіційний сайт Управління охорони здоров'я Чернігівської обласної державної адміністрації

Copyright © 2008 adprinc  E-MAIL Розробка сайтів