Меню
 
Головна arrow Новини
03 березня 2016 року в м. Чернігові за ініціативою Міністерства охорони здоров'я України та участі Асоціації сімейних лікарів України відбулася конференція «Актуальні питання розвитку сімейної медицини», на якій були присутні керівники міських лікарень, дитячих поліклінік, завідувачі відділень ЗПСМ, лікарі загальної практики – сімейної медицини.

Нові горизонти діяльності головного лікувально-профілактичного закладу Чернігівщини: у КЛПЗ «Чернігівська обласна лікарня» завершився капітальний ремонт урологічного відділення та незабаром запрацює торакальне відділення.

4 березня 2016 року з результатами реконструкції приміщень ознайомилися голова облдержадміністрації Валерій Куліч, начальник Управління охорони здоров’я облдержадміністрації Петро Гармаш, перший заступник голови обласної ради Валентин Мельничук, народний депутат України Сергій Березенко.

Капітальний ремонт відділень здійснено за рахунок коштів державного бюджету за безпосередньої участі Фонду Регіонального розвитку та благодійників. За словами головного лікаря обласної лікарні Андрія Жиденка, на реконструкцію обох відділень використано понад 5 млн. грн., які було спрямовано на сучасний ремонт приміщень, встановлення обладнання, закупівлю меблів, м’якого інвентарю, оновлення комунікацій, придбання деяких витратних матеріалів.

«Без допомоги обласної влади нам би це не вдалося зробити, – наголошує Андрій Жиденко, – Керівництво розуміє, що обласна лікарня, заклад третинного рівня, повинен бути взірцем для інших медичних закладів регіону. Відтепер урологічне відділення, розраховане на 35 ліжок, зможе надавати висококваліфіковану допомогу жителям області на найвищому європейському рівні, адже, не секрет, що від того, в яких умовах знаходяться пацієнти та працюють лікарі, залежить діагностика захворювань, лікування та реабілітація хворих».

Торакальне відділення, відкриття якого очікується 1 травня 2016 року, виконуватиме функції основного відділення області з надання допомоги пацієнтам із хворобами грудної клітини, не пов’язаними із туберкульозом (такі хворі продовжуватимуть лікування в КЛПЗ «Обласний протитуберкульозний диспансер»). А ось спеціалісти нового відділення, розрахованого на 30 ліжок (на оснащення якого виділено майже 1,5 млн. грн.), лікуватимуть пацієнтів із травмами грудної клітини, абсцесами легенів, здійснюватимуть оперативні втручання щодо іншої легеневої патології. У відділенні працюють фахівці із високим потенціалом, які пройшли відповідні курси підвищення кваліфікації з торакальної хірургії.

У свою чергу голова облдержадміністрації Валерій Куліч розповів про плідну співпрацю медиків Чернігівщини з благодійниками та Фондом Регіонального розвитку, кошти з якого, зокрема, спрямовуються на розвиток медичної галузі. Очільник виконавчої влади області також вручив урологічному відділенню обласної лікарні сертифікат «Чистої лікарні безпечної для пацієнта», започаткованого Асоціацією «Служба організації інфекційного контролю». Цей документ свідчить про дотримання європейського підходу у розробці та дотримання системи гігієнічних правил.

«Обласна лікарня виконувала та виконуватиме надалі вимоги надання медичної допомоги населенню на третинному рівні, – зазначив начальник Управління охорони здоров’я облдержадміністрації Петро Гармаш. – Обласна влада для цього робить все можливе, зокрема, забезпечує пацієнтів необхідними умовами перебування та доступом їх до сучасних методів діагностики та лікування. Тому, коли минулого року постало питання виділення коштів з Фонду регіонального розвитку, на галузь охорони здоров’я області прийшли проекти на 30 млн. грн. Гроші спрямовувалися на заклади обласного та районного рівнів, зокрема, на завершення розпочатих раніше реконструкцій. Приємно, що наші пацієнти вже відчули таку турботу з боку влади. Зокрема, на поточний рік Управління охорони здоров’я вже підготувало низку документації на ряд відділень, які потребуватимуть реконструкції та переоснащення. Тепер слово за відповідними комісіями та державними структурами. Сподіваємося, що все заплановане на рік знайде відображення у конкретних справах».

Також для гостей було презентовано низку проектів щодо перспективного розвитку обласної лікарні.

Прес-служба Управління охорони здоров’я облдержадміністрації
Офіційний сайт Управління охорони здоров'я Чернігівської обласної державної адміністрації

Copyright © 2008 adprinc  E-MAIL Розробка сайтів