Меню
 
Головна arrow Новини
У жіночий день в онкодиспансері протистояли хворобі терапією мистецтва та краси

7 березня в Чернігівському обласному онкологічному диспансері відбулась акція на підтримку пацієнток, які навіть у свято вимушені перебувати на лікуванні. Це спільний благодійний проект працівників онкодиспансеру та волонтерів Чернігівської громадської організації «Епоха свідомості».

Як наголосив головний лікар закладу Валерій Зуб, організатори мали велике бажання не тільки привітати жінок зі святом. Головним було відволікти пацієнток від невеселих думок про хворобу, підтримати їх під час складних випробувань, та довести, що вони – прекрасні, залишаються жіночними й чарівними.

«Онкологічне захворювання – це сильний стрес, випробування та часом дуже болісний досвід. Тому наша спільна місія – допомогти людям пройти через цей шлях не поодинці, а отримуючи фахову, психологічну допомогу та людську підтримку», – зазначив Валерій Зуб.

Під час заходу кожна з представниць прекрасної статі могла взяти участь у психологічному тренінгу. Практичне заняття, як підкреслила активістка громадської організації Яна Смоляр, дозволяє проаналізувати свою проблему, подивитися на неї під іншим кутом та вибудувати алгоритм протистояння випробуванням долі. Онкологія – не вирок, жінки мають бути сильнішими за хворобу. Процес лікування – це тимчасова подія, яку треба сприймати як крок до кращого.

До уваги учасниць акції запропоновано арт-терапію. «Така терапія – гарна профілактика заниженої самооцінки, – зазначила волонтер «Епохи свідомості» Наталія Туренко, – вона полягає в гармонізації розвитку особистості через розвиток здатності самовираження та самопізнання». В якості зброї проти раку використано фарби та пензлі, якими жінки малювали мандалу (символ цілісності й гармонії), а потім її елементами ділилися одна з одною.

Приємним сюрпризом для жінок став майстер-клас із догляду за обличчям та руками. Такі маніпуляції дозволяють значно покращити якість життя, впевнена волонтер Альона Душина, тому догляд за собою повинен стати частиною стратегії жінки в сутичці зі страшною недугою.

Фінальним акордом заходу стало чаювання з смаколиками. За святковим столом жінки обговорили сьогодення та дійшли згоди, що такі акції дозволяють «розправити крила», є позитивною мотивацією та суттєво покращують емоційний стан. Деякі із жінок обмінялися телефонами для подальшого спілкування.

Прес-служба Управління охорони здоров’я облдержадміністрації
Офіційний сайт Управління охорони здоров'я Чернігівської обласної державної адміністрації

Copyright © 2008 adprinc  E-MAIL Розробка сайтів