Меню
 
Головна arrow Новини
У Чернігівському обласному онкологічному диспансері пояснили, що унеможливлює створення дитячого відділення

У соціальній мережі «Фейсбук» з’явився пост про збільшення кількості хворих на онкологію дітей у Чернігівській обласній дитячій лікарні. На думку автора, це значно збільшило навантаження як на можливості медичного закладу, так і на його медперсонал. Публікація отримала суттєвий резонанс громадськості. У коментарях навіть пролунало обурення стосовно того, чому досі на базі Чернігівського обласного онкологічного диспансеру не створено дитячого відділення.

Як прокоментував під час прес-конференції головний лікар Чернігівського обласного онкологічного диспансеру Валерій Зуб, це дуже добре, що чернігівська громада не стоїть осторонь і шукає будь-які можливі шляхи щодо вирішення проблем лікування онкохворих дітей, однак треба з розумінням ставитися до ситуації. На сьогодні в дитячий обласній лікарні функціонує 15 ліжок – 5 онкологічних і 10 гематологічних. Така кількість цілком задовольняє потребу і вона повністю розрахована на основі нормативів. Збільшення кількості онкохворих пацієнтів в обласній дитячий лікарні пов’язано виключно з обмеженнями, які виникли в «Охматдиті», і ніяким чином не свідчать про збільшення випадків захворюваності в області. Це цілком стандартна ситуація для будь-якого медичного закладу, котра корегується за рахунок ліжок інших відділень.

«Щодо створення дитячого відділення на базі онкодиспансеру – слушна ідея, але є великий ряд чинників, які доводять, що не так легко перейти до її практичного виконання», – підкреслив Валерій Зуб.

Як дитяча лікарня, так і онкодиспансер мають спільне бачення щодо поліпшення організації та підвищення якості онкологічної допомоги населенню, зокрема онкогематологічної. Мова йде про створення асептичних боксів із майже стерильними умовами перебування. Це пояснюється тим, що використовується високодозована, довготривала хіміотерапія, під час якої показники компонентів крові, що відповідають за імунну систему, знижуються до критичного рівня. А дитячий організм дуже вразливий до будь-якої інфекції, яка може призвести до летального випадку.

У дитячий обласній лікарні забезпечується цілодобове чергування по відділенню онкопедіатра, є спеціаліст, якій допомагає дітям адаптуватися до важкого довготривалого лікування, створені ігрові кімнати тощо. Якщо ж піти назустріч вимогам громади, то онкодиспансеру доведеться вирішити питання як фахового спрямування (а в області спостерігається дефіцит педіатрів), так й економічного, що в умовах сьогодення є нереальним. Але в онкодиспансері не заперечують: можливо, цю ідею колись і вдасться втілити в життя...

Прес-служба Управління охорони здоров’я облдержадміністрації
Офіційний сайт Управління охорони здоров'я Чернігівської обласної державної адміністрації

Copyright © 2008 adprinc  E-MAIL Розробка сайтів