Меню
 
Головна arrow Новини
Чернігівський обласний онкологічний диспансер відвідав із робочим візитом головний онколог України Олексій Ковальов.

Рак молочної залози – найбільш розповсюджена онкологічна патологія у жінок. В Європі щороку виявляють майже 200 тисяч нових випадків раку молочної залози, в України цей показник не сягає і 20 тисяч, тобто в десять разів менший. На відміну від розвинених країн, наші жінки звертаються до лікаря тоді, коли хвороба вже задавнена і такі звернення складають близько 30%.

Саме проблемам ранньої діагностики та сучасного лікування раку молочної залози була присвячена конференція онкологів Чернігівського обласного онкологічного диспансеру. Відбулася вона 27 квітня за участі почесного гостя – новопризначеного головного позаштатного спеціаліста МОЗ України зі спеціальності «Онкологія», завідуючого кафедрою Запорізької медичної академії післядипломної освіти, професора, доктора медичних наук Олексія Ковальова. Науковець-практик виступив на тему: «Терапевтична резистентність: механізми розвитку та шляхи подолання та акцентував увагу на головній проблемі раку – подоланні резистентності, тобто опору ракової клітини препаратам, котрі блокують зростання та розвиток пухлинної клітини.

Фахівець підкреслив, що не варто втрачати надії, адже наразі можливості лікування онкологічних хворих значно розширені, особливо на початковій стадії захворювання. «На сьогодні на європейському фармацевтичному ринку вже існують сучасні унікальні препарати, що дозволяють контролювати пухлинний процес при найскладніших формах раку за прогнозованої безуспішності лікування, – зауважив Олексій Ковальов. – Мова йде про імуноконюгати, про подвійну інгібіцію за допомогою двох моноклональних антитіл. Факти свідчать, що при запровадженні подвійної інгібіції при дисемінованому раку медіана виживання становить 60 місяців – а це значний приріст».

Під час обговорень, які відбулися після доповіді, лікарі спільно розглядали складні клінічні випадки, обговорювали новітні методики та дієві препарати для лікування раку молочної залози та яєчників. Медики також вкотре наголосили на важливості профілактичних оглядів, що дозволяють виявити хворобу на самому початку та збільшити пацієнтці шанси на одужання.

Як зауважив головний лікар Чернігівського обласного онкологічного диспансеру Валерій Зуб, такі конференції є надзвичайно корисними для регіональних фахівців: вони дозволяють медикам тримати руку на пульсі сучасних підходів у діагностиці та лікуванні хвороби.

Проте стримуючим фактором у боротьбі з раком залишається безгрошів’я регіональної медицини. Подолання проблеми дефіциту фінансування онкохворих в областях є першочерговим завданням, визнають онкологи всіх рангів. « Вочевидь, зробити це за бюджетні кошти неможливо, – коментує Олексій Ковальов. – Така фінансова ситуація є типовою навіть щодо технологічно розвинених індустріальних країн Європи. Подолання проблеми можливе лише за умови спільної взаємодії. Вже не перший рік йдеться про створення потужної асоціації онкологів України. Хотілося б зазначити, що в новій державній програмі «Онкологія» на наступний 2017 рік чимала увага приділятиметься саме профілактиці захворювань».

Під час візиту головний онколог України також ознайомився з базовим потенціалом Чернігівського обласного онкологічного диспансеру та напрацюваннями фахівців. Олексій Ковальов зазначив, що він дуже задоволений роботою закладу – вона продуктивна, вражає перспектива завдань, які ставлять перед собою адміністрація та фахівці у плані розвитку медичного закладу.









Прес-служба Управління охорони здоров’я облдержадміністрації
Офіційний сайт Управління охорони здоров'я Чернігівської обласної державної адміністрації

Copyright © 2008 adprinc  E-MAIL Розробка сайтів