Меню
 
Головна arrow Новини
14 травня 2016 року міжнародна медична спільнота відзначає Всесвітній день боротьби з артеріальною гіпертонією.

Мета цього дня – широке ознайомлення громадськості із причинами та наслідками постійного підвищеного артеріального тиску, який ще називають «тихим вбивцею», адже тиск вищій за 140/90 мм рт. ст. – самий небезпечний фактор розвитку інфаркту міокарда та ішемічного інсульту. Більше 1,5 мільярдів людей у всьому світі страждають цим підступним захворюванням. За даними статистики, близько 45% хворих людей не знають, що вони мають високі цифри артеріального тиску, бо не вимірюють його.

Про масштаби цієї проблеми свідчить той факт, що гіпертонія виявляється у кожної третьої дорослої людини. Частка людей з підвищеним кров'яним тиском з віком зростає – від однієї людини з десяти у віці від 20 до 40 років, до п'яти з десяти у віці від 50 до 60 років.

На жаль, кожен четвертий українець – гіпертонік. За статистичними даними в Україні понад 26,5 млн. людей мають захворювання системи кровообігу, з яких, хворих на гіпертонію – понад 12 млн., на ішемічну хворобу серця – понад 9 млн., на стенокардію – понад 3 млн.

Невтішна ситуація і на Чернігівщині, бо щорічно в нашому регіоні у кількох тисяч людей вперше виявляють гіпертонічну хворобу.

«Найбільше ускладнень має артеріальна гіпертензія, зокрема, гострий та повторний інфаркти та інсульти. Щоб запобігти цій хворобі слід вести здоровий спосіб життя: відмовитися від шкідливих звичок, дотримуватися дієти зі зменшенням споживання солі, дозувати фізичну активність. Відтак можна уникнути ускладнень гіпертонічної хвороби на 30%, а у тих, хто вже приймає ліки – ще на 28%, – наголошує головний лікар КЛПЗ «Чернігівський обласний кардіологічний диспансер» Ігор Батог.

Високий артеріальний тиск значно підвищує ризик захворіти на ішемічну хворобу серця, мозковий інсульт, а також на серцеву та ниркову недостатність, призводить до враження судин й очей. У людей з високим тиском у 3-4 рази частіше розвивається ішемічна хвороба серця і в 7разів – випадки порушення мозкового кровообігу».

Отже, медики закликають громадян не займатись самолікуванням, відвідувати лікаря та не нехтувати їхніми порадами. Тим більше, що боротьбі з цим захворюванням в області приділяється значна увага. Для хворих організовані «школи гіпертоніків», яка працює, зокрема, і в обласному кардіологічному диспансері. До участі запрошуються пацієнти зі стаціонару та всі охочі, які приходять на амбулаторний прийом.

Прес-служба Управління охорони здоров’я облдержадміністрації
Офіційний сайт Управління охорони здоров'я Чернігівської обласної державної адміністрації

Copyright © 2008 adprinc  E-MAIL Розробка сайтів