Меню
 
Головна arrow Новини
«Мистецтво лікування: від профілактики до якості життя» - Всеукраїнська тренінг-програма за такою назвою відбулася 6 жовтня у Чернігові. Її учасники - сімейні лікарі, дільничні терапевти – ознайомилися із основними підходами до попередження поширених захворювань, дізналися про новітні методи діагностики, лікування та реабілітації хворих на недуги різного походження.

Тренінг, який проходить в на Чернігівщини вже вдруге, організували Управління охорони здоров’я облдержадміністрації разом із Українською Асоціацією превентивної (антиейджингової) медицини та науковцями Національного медичного університету імені О.О. Богомольця. Його мета – ознайомити лікарів не стільки з основними шляхами діагностики та лікування поширених захворювань, скільки дати їм знання з профілактики недугів та методів продовження життя людини, що тривалий час живе із хронічними хворобами.

«Звісно, ці знання сімейним лікарям дуже і дуже необхідні, адже, як відомо, поява проблем зі здоров’ям напряму залежить від спадковості,екології та способу життя людини, – зазначив заступник начальника Управління охорони здоров’я облдержадміністрації Володимир Пулін. – Від медицини та професіоналізму лікарів здоров’я пацієнта залежить лише на 10%, і саме ці відсотки наші медики повинні використати на всі 100 %. Тому основний меседж тренінгу – навчити сімейного лікаря поширювати серед населення засади здорового, активного та якісного життя».

Протягом тренінгу лікарі ознайомилися із різними аспектами виявлення та профілактики, наприклад, артеріальної гіпертензії, клініко-епідемічними особливостями ГРВІ, алгоритмами лабораторної діагностики сечокам’яної хвороби, цереброваскулярних синдромів, застосування новітніх методів лікувальної терапії при різних станах. Крім того, під час заходу працювали інформаційні стенди фармацевтичних компаній, фірм, які виробляють обладнання, демонстрували його можливості. Також проводилося анкетування учасників та приймалися їхні пропозиції щодо удосконалення ланцюжка «фармацевт – лікар – пацієнт».

«Проведення нашої зустрічі із чернігівськими лікарями важко переоцінити, – зазначила одна з організаторів тренінгу, д.м.н.. професор Ольга Барна, – адже вини мали змогу удосконалити свої навички щодо підходу до виявлення захворювань. Ми зробили акцент на можливостях профілактики захворювань, коли різні немедикаментозні методи сприяють зниженню захворюваності населення, зокрема, на серцево-судинні, онкологічні хвороби, діабет і хвороби легенів. Вже давно доведено, що боротьба із тютюнокурінням, надмірним вживанням алкоголю, малорухливістю та нераціональним харчуванням, а також раннє виявлення факторів ризику різних недугів – більш ефективне, ніж лікування, нехай і за допомогою сучасних медикаментів. Тому ми вважаємо, що лікар первинної ланки повинен бути на передовій у цій роботі і власним прикладом дотримання здорового способу життя доводити, що більшість хвороб можна і треба попереджати».

«Вважаю, що тренінг дуже необхідний, - ділиться своїми враженнями один з учасників програми, лікар Нехаївської сільської лікарської амбулаторії Коропського району Денис Тарара . - Підтримую необхідність впровадження профілактичних немедикаментозних методів у позбавленні пацієнтів захворювань. Саме ці методи в умовах хронічного недофінансування галузі виходять на перше місце у покращенні як здоров’я населення, так і демографічної ситуації на Чернігівщині».

«Хоча я вже не одне десятиліття працюю дільничним терапевтом, тренінг для мене відкрив деякі нові сторони профілактики захворювань, – розповідає дільничний терапевт Чернігівської міської лікарні №1 Валентина Сколобивець. – На моїй дільниці проживає багато громадян похилого віку, що мають по кілька хронічних недугів. І я намагаюся, окрім призначення їм специфічного лікування, розповідати про прості правила попередження ускладнень та загострень хвороб».

По завершенні тренінг-програми всі учасник отримали сертифікати.











Прес-служба Управління охорони здоров’я облдержадміністрації
Офіційний сайт Управління охорони здоров'я Чернігівської обласної державної адміністрації

Copyright © 2008 adprinc  E-MAIL Розробка сайтів