Меню
 
Головна arrow Новини
Обговорено напрями розвитку медичної галузі області в умовах сьогодення.

Медична спільнота Чернігівщини готова до виконання завдань з реформування системи охорони здоров’я і плідної співпраці з органами влади та місцевого самоврядування задля поліпшення медичного обслуговування населення області. На цьому наголошується в резолюції Форуму медичних працівників Чернігівщини, який пройшов у приміщенні обласного філармонійного центру фестивалів та концертних програм.

У заході на тему "Напрямки розвитку медичної галузі області в умовах сьогодення" взяли участь голова Чернігівської облдержадміністрації Володимир Хоменко, перший заступник Міністра охорони здоров’я України Віктор Лисак, міський голова Чернігова Олександр Соколов, керівники лікувально-профілактичних закладів області, головні санітарні лікарі, працівники сільських медичних закладів, представники районних органів виконавчої влади, фармацевтичних фірм і профспілок.

Усі промовці говорили про проблеми, які існують сьогодні в медичній сфері, наголошували на необхідності її реформування як такої, що не відповідає потребам суспільства, вносили пропозиції щодо першочергових заходів.

Голова облдержадміністрації Володимир Хоменко висловив переконання, що поліпшити якість і підвищити доступність медичної допомоги можна через створення госпітальних округів, робота над формуванням яких в області вже почалася. Розповів він і про інші кроки обласної влади, спрямовані на здійснення реформ у медичній галузі, підвищення якості і доступності медичного обслуговування населення.

Заступник міністра Віктор Лисак ознайомив присутніх з основними напрямками реформування медичної галузі, окреслив три основні етапи реформ та очікувані результати. Урядовець побажав медиками Чернігівщини натхнення і наснаги на виконання поставлених завдань, підкреслив, що успіх цієї роботи залежить від кожного з присутніх на форумі.

Начальник управління охорони здоров’я облдержадміністрації Володимир Ященко поінформував про стан системи надання медичної допомоги області та напрямки її розвитку. Він висловив стурбованість складною демографічною ситуацією, низьким рівнем доступності сільського населення до медичної допомоги, існуванням проблеми кадрового забезпечення лікувально-профілактичних закладів області, іншими негараздами, акцентував на важливих напрямках подальшого розвитку системи охорони здоров’я області, які сприятимуть розв’язанню зазначених проблем. Одним із таких напрямків, за словами В. Ященка, є розбудова первинної ланки медичного обслуговування і, зокрема лікарських амбулаторій загальної практики-сімейної медицини. На сьогодні в області функціонує 128 закладів сімейної медицини, 112 з яких - у сільській місцевості. В них працює 250 сімейних лікарів, на обслуговуванні яких знаходиться 46% населення області, в т. 59% дітей.

Начальник управління обґрунтував необхідність створення в області госпітальних округів, запропонував створити робочу групу для підготовки програми розвитку галузі охорони здоров’я області до 2015 року.

В обговоренні актуальних питань розвитку медицини взяли участь головний лікар Чернігівської міської лікарні №2 Володимир Фаль, головний лікар Менської ЦРЛ Петро Хомрач, завідувач Кудлаївським ФАПом Новгород-Сіверського району Володимир Приходько, головний лікар Карильської амбулаторії сімейного типу Коропського району Світлана Боброва.

За підсумками взаємокорисного спілкування учасники форуму прийняли резолюцію, в якій окреслено першочергові завдання з реформування системи надання медичної допомоги в області. В їх числі - ширше залучення медичної спільноти та громадськості до внесення пропозицій, розробки та реалізації реформ, підготовка проекту обласної програми розвитку галузі охорони здоров’я до 21015 року, звернення до Міністерства охорони здоров’я з проханням включити Чернігівську область до пілотного проекту реформування галузі.

В рамках роботи форуму кращим медикам були вручені відзнаки Міністерства охорони здоров’я, облдержадміністрації, управління охорони здоров’я, а працівникам ФАПів та сільських лікарських амбулаторій до них додали ще й пакунки з високовартісною апаратурою для надання невідкладної медичної допомоги.


Прес-служба управління охорони здоров’я
облдержадміністрації
Офіційний сайт Управління охорони здоров'я Чернігівської обласної державної адміністрації

Copyright © 2008 adprinc  E-MAIL Розробка сайтів