Меню
 
Головна arrow Новини
Нині жодна з лікарень не може вижити без допомоги благодійників та добровільних внесків громадян. Тому особливої актуальності набуває співпраця лікарняно-профілактичних закладів із благодійними фондами, які працюють практично в усіх медзакладах обласного центру. На цьому 17 листопада наголошували учасники брифінгу в облдержадміністрації.

У середньому бюджетні кошти покривають лише від 25 до 50 відсотків витрат на лікування пацієнтів, поточні ремонти, закупівлю медикаментів та обладнання. Отже, без додаткових фінансових «вливань» лікарням не обійтися. А де їм брати кошти, як не від самих пацієнтів та не через договори із благодійними фондами? Що ж стосується пацієнтів, то треба розрізняти сплату коштів за надані платні медичні послуги, добровільні внески та винагороду лікареві за його роботу. Звісно, винагорода (якщо вона не має елементів корупції) та добровільні внески – справа особиста. А от за надані платні послуги – наркоз, кисень при оперативних втручаннях, деяке лабораторне обстеження тощо – з вас візьмуть гроші обов’язково, головне, щоб вони офіційно пройшли через бухгалтерію.

Для покращення фінансової ситуації більшість лікарень Чернігова створили благодійні фонди, тобто, посередників між тими, хто хоче матеріально допомогти закладу і самою лікарнею. Як зазначила заступник начальника управління охорони здоров’я облдержадміністрації Алла Здор: «Завдяки позитивній співпраці громадськості в закладах, які розташовані на території Чернігова, також почався процес створення благодійних фондів. Їх існує у нас сім. Я абсолютно впевнена в тому, що робота, яку проводять благодійники, проводиться прозоро, не виникає ніяких непорозумінь між керівництвом фонду та керівництвом медичного закладу. Всі кошти, які надходять до фонду, перераховуються на потреби лікарні. В основному це медикаменти, обладнання, яке ми не можемо придбати за бюджетні кошти».

За словами заступника начальника управління охорони здоров’я Чернігівської міської ради Ольги Малець, додаткові джерела фінансування допомагають суттєво покращити матеріально-технічну базу лікарень. «Щороку нашими закладами залучаються додаткові кошти. В минулому році це були 32 мільйона, а вже за цей рік у нас надходжень трохи більше 34 мільйонів. Це надходження від платних послуг – 20%, 71% – надходження від благодійних внесків у грошовій формі, а також у вигляді матеріальної форми – обладнання, апаратура, медикаменти».

Головний лікар КЛПЗ «Чернігівська міська лікарня №2» Володимир Фаль зауважив, що робота благодійних фондів дає змогу не тільки утримувати лікарню на належному технічному рівні, а і розвиватися закладу. Адже благодійні внески та співпраця із фондами дозволяє, наприклад, тій же лікарні №2 надавати якісні послуги не гірші та майже вдесятеро дешевше, ніж у столиці. Також керівник закладу, а разом із ним і представники інших міських та обласної лікарень зауважили, що кожен із благодійників, в тому числі і пацієнти повинні мати змогу з відкритих джерел – сайтів та інформаційних дошок в лікарнях та поліклініках – дізнаватися про те, яким чином використані їхні кошти.

За словами координатора громадського об’єднання «Інститут аналітики та адвокації» Тетяни Романової, позитивна практика офіційного залучення додаткових коштів повинна бути поширеною не тільки в обласному центрі, а і в районах Чернігівщини.

Прес-служба Управління охорони здоров’я облдержадміністрації
Офіційний сайт Управління охорони здоров'я Чернігівської обласної державної адміністрації

Copyright © 2008 adprinc  E-MAIL Розробка сайтів