Меню
 
Головна arrow Новини
За багаторічною традицією, 1 грудня міжнародна медична спільнота відзначає Всесвітній день боротьби зі СНІДом.

На жаль, незважаючи на потужну інформаційно-роз’яснювальну роботу щодо причин виникнення ВІЛ-інфекції, офіційна статистика поширення синдрому набутого імунного дефіциту змушує нас відчувати глибоку тривогу. Розповідаючи про теперішню ситуацію з поширенням ВІЛ-інфекції на Чернігівщині, в. о. головного лікаря КЛПЗ «Обласний центр з профілактики та боротьби зі СНІДом» Галина Лисенко зазначає: «На даний час в області перебуває на диспансерному обліку 3700 ВІЛ-інфікованих осіб, 212 дітей. Захворювання зростає, але спостерігається тенденція до стабілізації та зменшення темпів приросту. На жаль, зараз домінує статевий шлях передачі ВІЛ-інфекції – майже 73%. Ми раніше говорили, що це захворювання груп ризику, ін’єкційних наркоманів, то зараз захворювання вийшло за рамки вразливих груп населення. Якщо говорити про структуру захворювання, то домінує вікова група 30- 50-ти років, переважають жінки – 51%, тому що перше місце посідає статевий шлях передачі.

В області забезпечена доступність до безоплатного обстеження на ВІЛ-інфекцію, виділяються кошти з обласного бюджету і ми маємо можливість всіх бажаючих обстежити безкоштовно – кожен може прийти в любому медичному закладі в «кабінет довіри» і анонімно обстежитись на ВІЛ-інфекцію. Обстежено понад 8% населення області, з обстежених 23% – з груп ризику. В цьому році виявлено вперше 337 ВІЛ-інфікованих, 85% стали на диспансерний облік. В області є можливість всім ВІЛ-інфікованим отримувати АРТ- терапію та мати якісне життя, попередити ускладнення та випадки смерті».

Обласна державна адміністрація разом з Управлінням охорони здоров’я приділяють велику увагу попередженню поширення ВІЛ-інфекції та її лікуванню. В області є необхідна кількість специфічних препаратів, відкритий широкий доступ населення до обстеження на ВІЛ, а на наступний рік фінансування спеціальних заходів щодо боротьби з вірусом імунодефіциту збільшено на 484 млн. грн., що вдвічі більше, ніж у 2016 році. Галина Лисенко зазначила, що це дасть можливість профінансувати у повному обсязі як профілактичні заходи, так і лікування замісною підтримувальною терапією.

Прес-служба Управління охорони здоров’я облдержадміністрації
Офіційний сайт Управління охорони здоров'я Чернігівської обласної державної адміністрації

Copyright © 2008 adprinc  E-MAIL Розробка сайтів