Меню
 
Головна arrow Новини
Більш ніж 40 відсотків операцій виконуються в «сухому операційному полі»

«Зварювання та термічна обробка живих тканин. Теорія. Практика. Перспективи» стали темою щорічної масштабної науково-практичної конференції, яка відбулася з 24 по 26 листопада в Києві. Міжгалузева частина конференції, присвячена розвитку технології електрозварювання живих тканин, традиційно проходила в Інституті електрозварювання ім. Є.О. Патона НАН України.

Серед учасників, які ділилися досвідом застосування зварювання тканин в онкохірургії, були і представники Чернігівського обласного онкологічного диспансеру:головний лікар Валерій Зуб, заступник головного лікаря з медичної частини Григорій Бардаков,завідувач гінекологічним відділенням Юрій Шень,завідувач абдомінальним відділенням з урологічними ліжками Роман Цісельський.

За інформацією фахівців, в онкодиспансері з квітня 2016 року впроваджено в практику апарат для зварювання тканин ЕК-300М1. За 6 місяців поточного року в абдомінальному відділенні за допомогою електрозварювання тканин виконано 197 (41,1%) операцій, у гінекологічному відділенні – 197, що складає 49,5% від загальної кількості операцій у цьому сегменті.

Серед переваг такої методики:

в абдомінальній хірургії:

1. Застосування апарату для зварювання тканин дозволяє хірургу працювати в «сухому операційному полі», що покращує візуалізацію тканин.

2. Зварювання тканин зменшує крововтрату під час операції до 10?50 мл.

3. Кожний етап операції виконується одним інструментом, що зменшує кількість рухів хірурга в операційному полі, зменшує тривалість операції в середньому на 20%.

4. Під час операції зменшується кількість шовного матеріалу та хірургічних серветок.

5. Видалення злоякісної пухлини за допомогою апарату для зварювання тканин забезпечує адекватну абластику під час операції;

у гінекології:

1. Застосування апарату для зварювання тканин на органах малого тазу дає надійний гемостаз, зменшує крововтрату до 5–40 мл, тривалість операції – на 30%, перебування хворих на ліжку ? на 18,2%.

2. Під час зварювання тканин в порожнині малого тазу не залишається лігатур, що унеможливлює розвиток лігатурних нориць.

3. Видалення злоякісної пухлини за допомогою апарату для зварювання тканин забезпечує адекватну абластику під час операції.

4. У післяопераційному періоді відбувається зменшення больового синдрому.





Прес-служба Управління охорони здоров’я облдержадміністрації
Офіційний сайт Управління охорони здоров'я Чернігівської обласної державної адміністрації

Copyright © 2008 adprinc  E-MAIL Розробка сайтів