Меню
 
Головна arrow Новини
Онкодиспансер йде у третє тисячоліття.

Онкопатологія продовжує посідати друге місце за рівнем захворюваності, інвалідності та смертності українців. Тому важливість інформаційно-роз’яснювальної роботи, профілактичних заходів, а також створення умов для раннього виявлення пухлин у боротьбі з раком важко переоцінити. У цьому напрямку велика роль належить фахівцям – онкологам Чернігівщини, які напередодні Всесвітнього дня боротьби з раком зустрілися з журналістами та ознайомили їх з перспективами для покращення ситуації з цими захворюваннями.

«Якби люди своєчасно зверталися за медичною допомогою до спеціалістів, а також дотримувалися засад здорового способу життя, майже половину з виявленої онкопатології можна було б попередити. А так ми щорічно виявляємо до 4 тисяч випадків раку, понад 2 тисячі хворих кожного року помирає від вже невиліковних форм хвороби, – зазначив головний лікар КЛПЗ «Чернігівський обласний онкологічний диспансер», к.м.н., заслужений лікар України Валерій Зуб. – На жаль, близько половини з них помирає протягом року з моменту виявлення захворювання. Запобігти такій невтішній статистиці зможе обласна комплексна програма «Онкологія», яку ми внесли на розгляд найближчої сесії обласної ради. В ній основний акцент зроблений на профілактичних аспектах нашої діяльності, залучення волонтерів та розробці скринінгових програм».

«Через пізнє звернення до спеціалістів та небажання своєчасно потурбуватися про стан свого здоров’я від онкологічних хвороб все частіше страждають чоловіки після 40 років, – наголосив завідувач відділення абдомінальної хірургії онкологічного диспансеру Роман Цісельський, – тому ми часто виявляємо в них не тільки рак легенів (найпоширенішу форму раку у чоловіків), а і рак простати. А для попередження хвороби достатньо в будь-якій лабораторії зробити сучасний аналіз на простат-специфічний антиген. Навіть якщо рак передміхурової залози виявлений і на більш пізніх стадіях – це не вирок бо теперішні технології дозволяють нам суттєво підвищити якість його життя після успішних оперативних втручань. Сподіваємося, що незабаром зможемо здійснювати і генетичні скринінги-типування стосовно схильності людини до появи того або іншого виду раку».

Заступник головного лікаря диспансеру Григорій Бардаков, розповідаючи про новітні технології, які використовуються у закладі, зокрема, зазначив, що заклад успішно використовує лапароскопічні методи в діагностиці та лікуванні пухлин. Два наявних лапароскопи дозволяють проводити операції на органах шлунково-кишкового тракту та жіночій статевій системі. «Такий метод є малоінвазивним, дозволяє раніше почати здійснення наступних методів лікування, зокрема, хіміо- та радіотерапію, а також має певну косметичну привабливість. Цією методикою оволодівають хірурги, що працюють і в інших відділеннях диспансеру. Наші лікарі постійно навчаються, переймають досвід фахівців Національного інституту раку. Робимо великий акцент на показниках якості роботи, адже пацієнти повинні бути задоволені тим лікуванням, яке вони отримують в нашому закладі, а ми – лікарі – працювати над стандартами, прийнятими в усьому цивілізованому світі»,– зазначив Григорій Бардаков.

Задля відкритості своєї роботи та відповідності стандартам керівництво закладу запросило спеціалістів із зовнішнього аудиту, які повинні визначити відповідність до загальноприйнятого стандарту ISO 9001. Важливим напрацюванням є впровадження електронної звітності, реєстру пацієнтів, амбулаторно-електронної картки та історії хвороби пацієнта.

Учасники прес-конференції також зауважили, що недосконалість діючого законодавства, особливо у плані надходження препаратів для радіотерапії, певною мірою гальмує подальший розвиток онкологічної служби. Втім, це не стане перешкодою для поступального процесу, на якому базуються принципи профілактики та лікування онкологічних захворювань у жителів регіону.

Прес-служба Управління охорони здоров’я облдержадміністрації
Офіційний сайт Управління охорони здоров'я Чернігівської обласної державної адміністрації

Copyright © 2008 adprinc  E-MAIL Розробка сайтів