Меню
 
Головна arrow Новини
Про епідемічну ситуацію в області та шляхи профілактики грипу.

11 листопада у Чернігівській обласній санітарно-епідеміологічній станції, як і кожного року з початком епідемічного сезону грипу, відбулася прес-конференція за участі заступника головного санітарного лікаря області Анатолія Валовенка. Як було повідомлено, надалі подібні конференції, де журналісти зможуть поставити свої питання спеціалістам, проходитимуть в обласній СЕС щочетверга об 11 годині.

Питання захисту населення України від інфекційних захворювань знаходиться у фокусі уваги держави. Зокрема, 10 листопада у Києві відбулося розширене засідання колегії державної санітарно-епідеміологічної служби за участі Міністра охорони здоров’я України та керівного складу державної санепідслужби для обговорення питань імунопрофілактики та стану готовності до епідемічного сезону 2010-2011 року з грипу та гострих респіраторно-вірусних інфекцій, в якому взяв участь і головний санітарний лікар Чернігівської області Микола Донець.

Чернігів при цьому є однією 10 опорних баз Українського центру грипу та ГРВІ, відповідно, тут регулярно проводяться вірусологічні дослідження, а про рівні захворюваності на вказані хвороби щотижнево інформується Центр.

Як повідомив Анатолій Валовенко, щотижня в області звертаються за медичною допомогою з приводу захворювання на грип та ГРВІ 5200-6200 осіб. З них третина – мешканці Чернігова. При цьому, станом на останній тиждень жовтня, рівень захворюваності в місті становив 63,6 особи на 10 тисяч населення, що на 38,3% нижче епідемічного порогу. Захворюваність дітей залишалася на рівні попередніх тижнів і становила 37,7 особи на 10 тисяч населення.

Однак, за словами заступника головного санітарного лікаря, загалом під час епідемічного сезону 2010-2011 років у Чернігівський області на грип очікувано захворіє близько 180 тисяч осіб.

При цьому найбільш ефективним профілактичним захистом, як свідчить світовий досвід, є специфічна профілактика – вакцинація. Як зазначив Анатолій Валовенко, вакцинація у 77-91% випадках зменшує симптоми вірусологічно підтвердженого грипу у дітей, вона також сприяє зниженню кількості госпіталізації осіб похилого віку з захворюваннями на грип та пневмонію та знижує ймовірність ускладнень і смертельних випадків у осіб, що за станом здоров’я належать до груп ризику.

Також, як підкреслив Анатолій Валовенко, для того, щоб уникнути захворювання на грип та ГРВІ, слід, перш за все, опікуватися власним здоров’ям, не нехтувати повноцінним сном та багатим на вітаміни, здоровим харчуванням, вживати більше рідини і дотримуватися правил особистої гігієни. Він також зазначив, що вживання алкоголю, на противагу поширеній думці, не сприяє підвищенню імунітету. Натомість, у разі переохолодження найкращим профілактичним засобом є гаряча ванна.

В Чернігівській обласній санітарно-епідеміологічної станції також працює «гаряча лінія» за телефоном (0462) 62-66-14, за допомогою якої громадяни можуть щоденно, крім вихідних, з 8.00 до 17.00 поставити свої запитання спеціалістам облСЕС.



Управління у справах преси
та інформації облдержадміністрації
Офіційний сайт Управління охорони здоров'я Чернігівської обласної державної адміністрації

Copyright © 2008 adprinc  E-MAIL Розробка сайтів