Меню
 
Головна arrow Новини
Забезпечення інсулінами: доступно та ефективно.

Міністерство охорони здоров’я України нинішнього року започаткувало низку пілотних проектів щодо безперебійного та якісного забезпечення пацієнтів, що хворіють на поширені та соціально значущі захворювання, доступними та ефективними ліками. Йдеться про хворих на серцево-судинні недуги, бронхіальну астму та цукровий діабет. Передбачається, що хворі, які живуть із цими недугами, зможуть у будь-якій аптечній установі отримати специфічні лікарські препарати за референтними цінами.

З цього приводу 14 лютого на базі КЛПЗ «Чернігівська обласна лікарня» відбулася нарада лікарів-ендокринологів стосовно реалізації на території Чернігівщини пілотного проекту із запровадження державного регулювання цін на препарати інсуліну.

На нараді зазначалося, що в регіоні вже протягом 10 років (на відміну від переважної більшості інших областей держави, де проводяться тендерні закупівлі) діабетики отримують інсулінові препарати за рецептами в аптечній мережі. Саме в Чернігівській та Полтавській областях здійснюються пілотний проект щодо такої форми забезпечення інсуліновими препаратами. Відтак з лютого нинішнього року цей досвід вирішено поширити на деякі інші області України, для чого розроблений єдиний електронний Реєстр хворих на інсулінозалежний цукровий діабет. Реєстр дає можливість не тільки вести облік всіх хворих, а і контролювати програму реімбурсації інсулінових препаратів та коштів, що на них виділяються. Мережа аптек, задіяних у цьому проекті, включає як комунальні аптеки «Ліки України», так і приватні аптеки, з якими мають бути укладені відповідні договори.

На думку учасників наради, успішна реалізація проекту запропонованому Міністерством охорони здоров’я, можлива лише за умов достатнього фінансування, адже поки субвенція із державного бюджету покриває лише частку (до 39%), а решту мають компенсувати видатки з місцевих бюджетів, що не завжди легко.

Як зазначила завідувачка ендокринологічного відділення КЛПЗ «Чернігівська обласна лікарня» Любов Черв’якова, електронний Реєстр пацієнтів повинен містити додатково дані про аналіз стану хворого, зокрема, можливі ускладнення при прийомі того чи іншого препарату інсуліну.

Завдяки реалізації проекту лікарі матимуть змогу використовувати в роботі «електронний рецепт». Крім того, хворі, що отримують інсулін у флаконах та «мотивовані» хворі, які на фоні введення дороговартісних препаратів інсуліну мають хороші показники рівня цукру у крові (за рівнем глікозильованого гемоглобіну), гарантовано повинні забезпечуватися інсуліном у повному обсязі.

Прес-служба Управління охорони здоров’я облдержадміністрації
Офіційний сайт Управління охорони здоров'я Чернігівської обласної державної адміністрації

Copyright © 2008 adprinc  E-MAIL Розробка сайтів