Меню
 
Головна arrow Новини
На жаль, більша частина всіх випадків раптової смерті українців припадає на серцево-судинні захворювання. І така стала тенденція зберігається роками, створюючи серйозну загрозу суспільству. Тому тільки раннє виявлення цих недуг здатне убезпечити конкретну людину як від інвалідності, так і від передчасної смерті. Про це йшла мова 4 квітня у Чернігові під час освітнього майстер-класу, який для лікарів за спеціальностями загальна практика - сімейна медицина, кардіологія, внутрішні хвороби, неврологія провели науковці ДУ ННЦ «Інститут кардіології імені академіка М. Д. Стражеска НАМН України» за сприяння Асоціації кардіологів України та Управління охорони здоров’я Чернігівської облдержадміністрації.

Перш за все йшлося про діагностику та лікування аритмії – симптому, який супроводжує безліч кардіологічних проблем і характеризується стійким порушенням серцевого ритму, а відтак здатний призвести до тромбозів, інфарктів та інсультів. Аритмія дуже підступна, адже часто виникає раптово, неабияк лякає людину, яка не знає, чим собі допомогти. Звісно, викликають «швидку», але немає гарантії, що, незважаючи на реанімаційні дії, хвороба відступить. Статистика свідчить – понад 30% випадків миготливої аритмії, що виникла вперше, на жаль, не піддаються інтенсивній терапії. Відтак лише профілактика серцево-судинних захворювань може звести ризик появи аритмії до мінімуму. Президент Асоціації аритмологів України, професор Національного інституту кардіології імені академіка М.Д.Стражеска Олег Сичов радить: «Не палити, проходити 3 км на добу, вживати кожного дня 5 овочів чи фруктів, дотримуватися цифр артеріального тиску до 140/90. Також необхідно утримувати в межах норми рівень загального холестерину, і не мати надлишкову масу тіла. Я б до цього ще б добавив рівень цукру у крові, вести рухомий спосіб життя. Це головне. Треба, щоб було модно і популярно бути здоровою людиною».

Враховуючи, що нині Міністерство охорони здоров’я взяло курс не на боротьбу із конкретними захворюваннями, а на їхню профілактику, саме представникам первинної ланки надання медичної допомоги населенню належить поширювати серед пацієнтів знання про попередження недуг. Олег Сичов зауважує: «Людям старшого віку треба періодично обстежуватися. Система диспансеризації, яка була колись, у 85-му році прийнята ВООЗ за еталон у світі. Тому від неї відмовлятися не треба. Я думаю, коли в нас буде більше сімейних лікарів, буде більше можливості це робити».

А ще київські науковці схвально відгукнулися про роботу медиків обласного кардіологічного диспансеру щодо профілактики та лікування серцево-судинних проблем, адже там у практику активно впроваджуються сучасні методи діагностики та налагоджений зв’язок між закладом та провідними спеціалізованими науково-дослідними інститутами України. Відтак кожен пацієнт з області, що потребує більш поглибленого обстеження та хірургічного лікування серцево-судинних захворювань, може без проблем потрапити до цих потужних інститутів.

Учасники майстер-класу познайомилися із антиаритмічною та антитромботичною терапією фібриляції передсердь, неантиаритмічними препаратами при лікуванні аритмії, розібрали кілька клінічних випадків та дізналися про потужності та основні принципи наукової роботи в профільних інститутах.

По завершенні майстер-класу його учасники отримали сертифікати затвердженого зразка.

Прес-служба Управління охорони здоров’я облдержадміністрації
Офіційний сайт Управління охорони здоров'я Чернігівської обласної державної адміністрації

Copyright © 2008 adprinc  E-MAIL Розробка сайтів