Меню
 
Головна arrow Публікації
Чим зобов’язана медицина Реформації?

У 2017 році Україна, згідно Указу Президента України, приєдналася до всесвітнього святкування 500-річчя Реформації, яка докорінно змінила хід європейської історії, оскільки реформи торкнулися не тільки духовного, але й культурного, економічного і політичного життя суспільства. Завдяки Реформації медицина також зробила великий ривок у розвитку та становленні як наука.

Середні століття постають перед нашими сучасниками як похмура епоха повного невігластва і марновірства.

Медицина перебували в жорстких рамках, продиктованих Римською церквою, тому будь-яке вільнодумство або точка зору розглядалося як єресь і безпощадно наказувалось «святою» інквізицією. Багато століть анатомія практично не вивчалась, тому що анатомування трупів вважалися смертним гріхом, хірургічні операції були заборонені.

У лікуванні хвороб орієнтувалися на гороскопи, містичні повір’я, кровопускання, ртуть, миш'як, сурму, нікотин, стрихнін, опій, використовувалися талісмани і магічні заклинання.

Відсутність гігієни ставала причиною епідемій чуми, віспи, прокази, різного виду шкірних захворювань.

Зважаючи на ці обставини, життя суспільства вимагало змін, що і сталося. Початком Реформації прийнято рахувати конкретну подію – Мартін Лютер, доктор богослов’я Віттенбергського університету (Саксонія, Німеччина) 31 жовтня 1517 року прибив до дверей католицької церкви 95 тез, які вказували на неправильні дії священнослужителів.

З ХVІ ст. епоха Відродження почала повільно піднімати завісу мороку над Землею. Старі медичні теорії і методи не відразу поступилися місцем науковій медицині. Першими анатомами стали художники, які цікавились будовою тіла людини і тварини. Їх картини ставали підмогою для лікарської діяльності. Навіть у італійських містах лікарі та художники об'єдналися і в результаті в анатомії і фізіології сталися воістину грандіозні зміни.

Період Реформування ознаменувався визнанням медиками Божої присутність у всьому Його творінні і усвідомленням, що істинне зцілення тіла можливо лише за умови, що людина вивчить закони природи і людського організму і буде жити по Божим законам та заповідям. Це усвідомлення стало поштовхом до реформування медицини і здійснення багатьох відкриттів, які підняли її на вищий рівень, що стало благословінням для людства.

Ірина Воронцовська,
головний бібліограф Чернігівської обласної наукової бібліотеки
Офіційний сайт Управління охорони здоров'я Чернігівської обласної державної адміністрації

Copyright © 2008 adprinc  E-MAIL Розробка сайтів