Меню
 
Головна arrow Публікації
Здоров’я і наш настрій

Всім відомо, що в наш час людство атакує тисячі хвороб і з кожним роком їх кількість на зменшується, а все збільшується і, разом з тим, мало хто задумується, що значний відсоток нашого фізичного стану залежить виключно від нас самих. В наш організм закладена потужна імунна система, яка здатна боротися з любим «ворогом», який нападає на наш організм в вигляді вірусів та мікробів. Наш кістковий мозок – головний виробник трильйону сильних білих кров’яних клітин, які щосекунди ведуть боротьбу з ними. Недаром ще в дохристиянський період старозавітні біблійні герої часто згадують саме кістки. Наприклад, цар Давид просить: «Зціли мене, Боже, бо кістки мої потрясені». І якщо в нас немає настрою, ми страждаємо, то наш душевний стан впливає саме на виробництво нашими кістками клітин –воїнів, які постійно стоять на сторожі нашого здоров’я. Люди навіть не уявляють собі наскільки важливо радіти кожному дню, кожному сонячному промінчику, кожній травинці і квіточці і дарувати цю радість своїм рідним, близьким, сусідам і всім незнайомим людям, якщо навіть вам наступили на любиму мозолю. Адже багато хвороб – результат депресії. Печаль, засмученість, сильне хвилювання, почуття вини, незадоволення всім і всіма, розчарування – все це повільно виснажує наші життєві сили.

Якщо наше тіло, в тому числі і розум знаходиться в найкращій формі, у мікробів і вірусів менше шансів нас поразити. Але, що більше важливо, в сфері здоров’я самим істотним фактором є стиль нашого мислення і внутрішній настрій, Якщо від 80 до 90% хвороб зароджується в наших думках, то яким уважними ми повинні бути до їх просівання. Рано чи пізно все те, що знаходиться в середині, появиться зовні. Подавлений, критичний настрій зробить небезпечні зміни в кожній нашій клітинці. «Веселе серце робить обличчя веселим, а при сердечній печалі дух сумує… Всі дні нещасного печальні» - говориться в Священному Писанні.

Гіппократ, грецький лікар, відомий як батько медицини, який жив десь за чотириста років до народження Христа., вважав, що лікар в першу чергу повинен взнати, що за людина його пацієнт, які у нього помисли, який у нього настрій, тому що від цих факторів залежало його лікування і зцілення.

Цікавий експеримент провели у Гарвардському університеті над 111 здоровими студентами. Кожний з них пройшов особистий тест, який оцінював рівень їх терпимості, впевненості і самоповаги. Із невеликої кількості крові, взятої у них, дослідники виділили частину, яка містила білі кров’яні клітини. Ще їх називають клітинами-вбивцями. Протягом чотирьох годин ці клітини взаємодіяли з раковими клітинами. Потім порівняли результати з особистими тестами і виявили приголомшуючу стійку закономірність. Клітини оптимістичних студентів, які мали здорові, позитивні особисті якості та погляди на життя, зуміли побороти більше ракових клітин в порівнянні з протилежною групою.

І ще лікарям відомо багато випадків, коли людина, якщо і захворювала не вилікуваною хворобою, але свято вірила в своє одужання, вона одужувала! Віра робить просто чудеса. Зібрані за останні роки дослідження показали вплив емоційних факторів на всі хвороби. Це не містика і не чари, а факт, що наші емоції прямо впливають на наше здоров’я. в медицині є таке слово «психонейроімунологія», яке значить, що психіка впливає на нервову систему, яка в свою чергу впливає на імунну систему. Ненависть, агресія, злий гумор, насмішки, різкі недобрі слова, ворожий погляд, осудження, наглість, безцеремонність, неввічливість заводять механізм негативного впливу на організм і б’ють в першу чергу по нас самих. «Від слів своїх осудишся і від слів своїх оправдаєшся». Вічна істина.

Так що пам’ятайте, якою сильною зброєю ми володіємо, але часто забуваємо її використовувати і за непотрібністю вона ржавіє, покриваються пилюкою, і врешті-решт приходить в непотрібність.

Ірина Воронцовська, головний бібліограф Чернігівської обласної наукової медичної бібліотеки
Офіційний сайт Управління охорони здоров'я Чернігівської обласної державної адміністрації

Copyright © 2008 adprinc  E-MAIL Розробка сайтів