Меню
 
Головна arrow Новини
Що потрібно знати про пухлини молочних залоз? Діагностика та профілактика.

Доброякісні утворення молочної залози являють собою гіперпластичні зміни тканин молочної залози, що виникають на фоні порушень гормональної регуляції . Основні причини виникнення доброякісних утворень в молочній залозі це штучні аборти, відмова від годування грудьми, дисфункція яєчників, хронічний мастит, запальні захворювання жіночих статевих органів, травматизація молочних залоз. До доброякісних новоутворень відносяться кісти, фіброаденоми, ліпоми, внутрішньо протокові папіломи молочних залоз.

Основними ознаками доброякісних утворень молочних залоз є:

1) біль в молочних залозах , що з’являється або посилюється перед менструацією

2) наявність ділянок ущільнення , які зникають або зменшуються після менструації

3) виділення з соска ( світле або кров’янисте)

4) сосок може втягуватись

5) шкіра залишається без змін

Для діагностики використовуються такі методи як мамографія, ультразвукове обстеження молочних залоз, пункційна біопсія з цитологічним дослідженням біоптату.

Лікування гіперплазій в молочних залозах (кіст) полягає в гормональній терапії за допомогою естрогенних і андрогенних гормонів. Такі жінки знаходяться під наглядом у онколога і гінеколога, мають проходити контрольне ультразвукове обстеження молочних залоз 1 раз в 6 місяців.

Вузлові форми ( фіброаденоми, ліпоми, внутрішньо протокові папіломи, вогнищеві фіброаденоматози) підлягають оперативному лікуванню, виконується секторальна резекція молочної залози.

Серед захворювань молочної залози недоброякісні пухлини молочних залоз( рак молочної залози) займає друге місце після раку матки. Переважно хворіють жінки 40-50 років.

Ознаками раку молочної залози є:

1)шкіра набуває вигляду лимонної кірки;

2) при поширенні процесу на протоки сосок втягується , з соска можуть бути кров’янисті виділення;

3)в молочній залозі пальпується щільне утворення;

4)збільшені підпахові , надключичні та підключичні лімфовузли;

5)при запущених формах рак може проростати шкіру, виразкуватись, кровити;

6)можуть бути віддалені метастази в надключичні лімфовузли, кістки, легені, печінку.

Для діагностики проводять мамографію, ультразвукове дослідження молочних залоз, органів черевної порожнини та реґіонарних лімфовузлів, з проведенням пункційної та трепан біопсій з пухлини, рентгенографію органів грудної клітки.

Основний метод лікування раку молочної залози на початкових стадіях – хірургічний, об’єм оперативного втручання залежить від стадії захворювання. Проводиться радикальна резекція (часткове видалення молочної залози з реґіонарними лімфовузлами) або мастектомія (повне видалення молочної залози с лімфовузлами). В комбінації з хірургічним методом використовуються променева та хіміотерапія, гормонотерапія.

Лікар-онкохірург поліклінічного
відділення Чернігівського обласного
онкологічного диспансеру
Лук’янчук Ю.М.
Офіційний сайт Управління охорони здоров'я Чернігівської обласної державної адміністрації

Copyright © 2008 adprinc  E-MAIL Розробка сайтів