Меню
 
Головна arrow Публікації
Щеплення від грипу - найефективніший спосіб профілактики захворювання

Грип — це високозаразне вірусне захворювання з можливістю тяжких ускладнень та ризиком смерті.

Грип має симптоми, схожі з іншими гострими респіраторними вірусними інфекціями (ГРВІ), але є набагато небезпечнішим. Тому перші ж симптоми ГРВІ вимагають особливої уваги.

Грип дуже легко передається від людини до людини повітряно-крапельним шляхом — коли хвора людина кашляє, чхає чи просто розмовляє. У зоні зараження перебувають усі в радіусі 2 метрів навколо хворого. Хвора людина, навіть із легкою формою грипу, становить небезпеку для оточуючих протягом усього періоду прояву симптомів — це, в середньому, 7 днів. Першими жертвами грипу стають, як правило, діти, так як їх незміцніла імунна система не завжди готова протистояти хворобі. Під час грипу організм дитини стає максимально вразливим для інших інфекційних захворювань.

Найчастішим ускладненням грипу є пневмонія, яка іноді може призвести до смерті хворого. Вірус грипу може стати причиною порушення функції нирок та ускладнень серцево-судинної системи.

Отже, питання треба чи не треба вакцинуватися, стає актуальним щоосені, з початком холодного сезону. Якщо спиратися на статистику, то сумнівів не повинно виникати: краще зробити вакцинацію і тим самим уникнути хвороби та її ускладнень. Виявляється, що навіть цілком здорова людина, перехворівши грипом, витрачає на відновлення стільки енергії, що це порівнюється з роком її життя.

Щорічна вакцинація є найефективнішим засобом для захисту організму від вірусів грипу. Вакцина захищає від усіх актуальних штамів грипу, є безпечною і ефективною.

Найкращий час для проведення вакцинації — напередодні грипозного сезону (в жовтні-листопаді). Якщо такої можливості не було, то вакцинуватися можна і впродовж всього сезону. Всупереч поширеному міфу, це не ослаблює, а посилює здатність організму протистояти грипу.

Особливо важливою вакцинація є для представників груп ризику. Для цих людей грип становить найбільшу небезпеку, а вчасна регулярна профілактика здатна врятувати життя.

До груп ризику входять:

- діти до 5 років (особливо — діти до 2 років);

- вагітні жінки;

- люди віком від 65 років;

- люди з надмірною вагою;

- хворі на діабет;

- хворі на хронічні серцево-судинні захворювання;

- хворі на хронічні захворювання легенів;

- люди з іншими тяжкими хронічними захворюваннями;

- люди, що перебувають на імуно-супресивній терапії.

Для цих людей грип становить особливу загрозу, оскільки стан їхнього організму суттєво зменшує шанс одужати без ускладнень, а часто — вижити.

Крім того, існують професійні групи ризику: медичні працівники, вчителі й вихователі, продавці, водії громадського транспорту, усі, хто працює в багатолюдних місцях. У цих людей немає ніякої можливості уникнути перебування поряд із хворими людьми, тому для них особливе значення мають усі без винятку засоби інфекційного контролю і профілактики грипу.

Головним протипоказанням для протигрипозної вакцини є індивідуальна непереносимість компонентів препарату, а саме — білків курячого яйця і консервантів, що містяться в деяких препаратах. Так само не можна вводити вакцину при гострих захворюваннях і під час загострення хронічних захворювань. Якщо під час попереднього введення препарату спостерігалися будь-які ускладнення, то краще уникати щеплення.

ВООЗ підкреслює: щеплення від грипу - найефективніший спосіб профілактики захворювання, так що потрібне воно кожній людині.

Прес-служба Управління охорони здоров’я облдержадміністрації
Офіційний сайт Управління охорони здоров'я Чернігівської обласної державної адміністрації

Copyright © 2008 adprinc  E-MAIL Розробка сайтів