Меню
 
Головна arrow Публікації
Спорт – це не тільки здоров'я, а й прагнення бути краще, рухатися вперед.

Фізичний розвиток та спортивні змаганняпривертали увагу людей з давніх часів. Олімпійські ігри стародавньої Греції проводилися з 776 р. до н.е. по 394 р. н.е. (всього було проведено 293 олімпіади). В кінці 19 ст. Олімпійські ігри були відроджені з ініціативи французького спортивного та суспільного діячаП'єра де Кубертена, котрий надавав великого значення заняттям спортом, як важливій складовій життя молодих людей та однієї з умов гармонійного розвитку особистості.

Фізична активність допомагає підтримувати м’язи і суглоби в тонусі, розвиває гнучкість, активізує захисні механізми імунітету,дозволяє поліпшити та зміцніти фізичне та психічне здоров’я людини, позитивно впливає на загальне самопочуття, настрій (фізичні вправи викликають прилив гормонів щастя) та позитивно впливає на розвиток розумових здібностей людини.Регулярні помірні або інтенсивні фізичні вправи знижують ризик розвитку гіпертонії, ішемічної хвороби серця, ішемічного і геморагічного інсульту, деяких видів раку, остеопорозу, цукрового діабету, депресії, ожиріння тощо.

Останнім часом спостерігається стрімке падіння рухової активності (гіподинамії) серед населення, особливо в молодіжному середовищі, що пов’язано з надмірним використанням транспорту та Інтернету, занадто довгим постільним режимом, у школярів – великим навантаженням в школі і недостатністю занять спортом. За статистикою ВООЗ у всьому світі 23% дорослих і 81% підлітків, які відвідують школу, відчувають нестачу фізичної активності.ЇЇ недостатність є ключовими факторами ризику розвитку основних неінфекційних захворювань, таких як серцево-судинні захворювання, рак та діабет.

За рекомендаціями фахівців здоровим людям у віці від 18 до 65 років потрібно 150 хвилин в тиждень витрачати на помірні аеробні вправи, наприклад, по 30 хвилин за раз швидко ходити п'ять днів на тиждень.Літнім людям фізіологи радять сконцентруватися на фізичних вправах, які допомагають утримувати рівновагу і гнучкість рухів. Молодим людям у віці 5-17 років треба не менше 60 хвилин помірної або інтенсивної фізичної активності на день. Фізичнінавантаження тривалістю понад 60 хвилин на день приносять додаткову користь для здоров'я. Окрім вищезазначеного, заняття фізичною активністю можуть сприяти соціальному розвитку молодих людей завдяки наданню їм можливостей для самовираження, формування впевненості в собі, соціальної взаємодії і інтеграції. Вважається також, що фізично активні молоді люди з більшою готовністю приймають здорові форми поведінки (наприклад, не вживають тютюн, алкоголь і наркотики) і демонструють більш високі результати в школі.

Прес-служба Управління охорони здоров’я облдержадміністрації
Офіційний сайт Управління охорони здоров'я Чернігівської обласної державної адміністрації

Copyright © 2008 adprinc  E-MAIL Розробка сайтів