Меню
 
Головна arrow Публікації
Профілактика раку жіночих зовнішніх статевих органів.

Рання діагностика злоякісних пухлин жіночих зовнішніх статевих органів є однією з актуальних проблем сучасної онкології, в зв’язку з тим, що в 75% випадків захворювання виявляють у занедбаних стадіях, хоча ця локалізація раку відноситься до візуальних форм, тобто таких, які можливо побачити, вчасно встановити діагноз та провести лікування. Візуальна карцинома, яка виявляється на ранніх стадіях, виліковується у 100% випадків. Однак п’ятирічна виживаність хворих на рак вульви складає лише 47,3% (за даними Міжнародної федерації акушерів та гінекологів).

Захворювання розпочинається в основному у жінок в менопаузі та еволюційно проходить стадії дистрофії вульви, дисплазії вульви, передінвазійного та інвазійного раку. Тому найбільш актуальним є профілактика та лікування передракових захворювань та дисплазії вульви.

До факторів ризику виникнення раку зовнішніх статевих органів відносяться:

- ранній вік початку менструації ( до 12 років та раніше) ;

- ранній початок статевого життя;

- Безпліддя;

- велика кількість пологів ( більше трьох);

- вік настання менопаузи (до 40 років ) та тривалість її більше 11 років;

- супутні захворювання: серцево-судинні , хронічні захворювання печінки та шлунково-кишкового тракту, захворювання щитоподібної залози;

- мешканки селищ ;

- представники європейської раси.

На що треба звертати увагу жінкам: по перше це свербіж, який виникає в любий час доби, але переважно вночі. Свербіж вульви може бути при передракових захворюваннях вульви, раках та при інших захворюваннях. По друге це больовий синдром, болі можуть виникати самостійно в любий час доби, можуть супроводжувати статевий акт . Далі на що треба звертати увагу, так це на характер виділень зі статевих шляхів: гнійні водянистого характеру з неприємним запахом та брудні виділення повинні насторожити жінку. Також жінку може турбувати дизурія (болісне та часте сечовиділення). При проведенні щоденних гігієнічних процедур треба звертати увагу на появу пухлин, пухирців, сухість шкіри, наявність білих та червоних плям.

Треба звернути увагу на омолодження віку передракових захворювань, тобто вони виникають у молодих жінок. Це обумовлено великим рівнем захворюваності серед молодих жінок на вірусні інфекції, а саме вірус папіломи людини та віруси звичайного герпесу 1 та 2 підтипу.

Кожній жінці необхідно щорічно приходити до лікаря жіночої консультації або акушерки оглядового кабінету, незалежно від віку для проведення профілактичного огляду.

Лікар онкогінеколог обласного онкологічного диспансеру
Березовська О.Л.
Офіційний сайт Управління охорони здоров'я Чернігівської обласної державної адміністрації

Copyright © 2008 adprinc  E-MAIL Розробка сайтів