Меню
 
Головна arrow Публікації
Чи можна видаляти родимки?

У кожної людини на шкірі є родимки (невуси). Невуси це доброякісні новоутворення, виникнення яких більшість дослідників пов'язує з міграцією в ембріональному періоді меланобластів з нейроектодермальної трубки в базальний шар епідермісу. Вивчення цієї патології шкіри становить інтерес у зв'язку з тим, що на місці передіснуючого природженого або придбаного невуса нерідко розвивається таке грізне злоякісне новоутворення, як меланома.

По Чернігівській області захворюваність на меланому шкіри становить за 2011 рік 6,9 чоловік на 100 000 населення, а смертість від неї 2,8 чоловік на 100 000 населення. Захворюваність іншими злоякісними захворюваннями шкіри в 2011р. 39,9 чоловік на 100 000 населення.

Добре відомо, що різні утворення шкіри , як вроджені, так і придбані, є майже у всіх людей. Більш ніж у 90% населення є пігментні новоутворення шкіри. Середня кількість невусів у кожної людини становить 20, варіюючи від 3 до 100, причому їх число зазвичай збільшується з віком. Далеко не всі невуси потенційно можуть переродитися в меланому, тому прийнято їх ділити на меланомонебеспечні та меланомобеспечні.

1. Чи можна видаляти родимки ?

Якщо ви вважаєте, що родимка псує вашу зовнішність, сміливо видаляйте її, але тільки після консультації у онколога. І звичайно, ні в якому разі не можна видаляти їх самостійно! Тільки фахівець може визначити, до якого типу належить ваша родимка, і вибрати необхідний вид лікування.

2. Якщо родимка не турбує, її краще не чіпати?

Це не так. Видалення родимки ніколи не провокує появи нових невусів. Більш того, якщо родимка знаходиться на місцях, де вона піддається тертю або травмується - ланцюжком на шиї, гумками і бретельками нижньої білизни, під пахвами при голінні і на волосистій частині голови при стрижці, її треба видаляти обов'язково. Будь-яка травма, в тому числі часткове (неповне) видалення, може стати поштовхом до переродження в меланому. Тому ще раз повторимося: видаленням родимки повинен займатися тільки фахівець. Травми, неповне або неправильне видалення родимок і самолікування – небезпечні.

3. Чи можна уникнути появи нових родимок?

Ні, тому що кількість родимок закладається в період внутрішньоутробного розвитку. Можна лише відтягнути момент їх появи. Основний фактор активізації родимок - ультрафіолет. Попадання надлишку сонця як на родимку, так і на сусідні ділянки однаково небезпечно, тому заклеювати пластиром тільки родимку безглуздо, вона все одно може активізуватися на сусідніх ділянках шкіри. Але хорошим захистом від УФ-променів служить будь-який щільний одяг, родимки при цьому на тілі залишаються спокійні.

4. Чи можна самостійно визначити, небезпечна родимка чи ні?

Точно на це питання вам може відповісти тільки спеціаліст. Але є грізні ознаки, які повинен знати кожен чоловік:

- початок зростання родимки;

- зміна її кольору (посвітлішення темної родимки так само небезпечно, як і потемніння світлої);

- свербіж або інші неприємні відчуття;

- поява запалення, виразки, кровоточивість;

- поява ущільнення;

- порушення або стирання шкірного малюнка на невусі.

5. Зараз продається багато сумішів на основі чистотілу та інших трав, рекомендованих для видалення бородавок, папілом і навіть родимок. Чи можна їх застосовувати?

Проти родимок ні в якому разі! Припікання цими складами, так само, як йодом і оцтом, викликає грубий хімічний опік родимки і легко може спровокувати її переродження в меланому. У кращому випадку отримаєте потворний шрам.

6. Страх.

Не бійтеся піти і порадитися з лікарем. Краще знати відповіді на ті питання, які викликають у вас занепокоєння. Незнання ще нікого не позбавило від хвороб.

7. Не нашкодь.

Родимки реагують на сонце дуже швидко . Тривала засмага згодом може призвести до раку шкіри. Практично у кожного з нас є хоча б кілька родимок, але мало хто утримується від засмаги саме з цих міркувань. І все ж будьте обережні. Рак шкіри, виявлений, наприклад, в 50 років, є не що інше, як наслідок «перезагара» в молоді роки. Якщо після відпустки кількість і розмір родимок збільшилися, поговоріть з дерматологом і будьте обережні з сонячними променями. Якщо ж на вашому тілі налічується більше 50 родимок, то сонячних променів вам треба уникати за будь-яку ціну.

8. Де ж можна отримати консультацію в Чернігівській області ?

Отримати консультацію з приводу пухлинних утворень шкіри можна в Чернігівському обласному онкодиспансері, Вас оглянуть і дадуть рекомендації кваліфіковані фахівці.

Лікар хірург-онколог відділення
пухлин голови та шиї
Кізуб Юрій Анатолійович
тел. 5-99-26
Офіційний сайт Управління охорони здоров'я Чернігівської обласної державної адміністрації

Copyright © 2008 adprinc  E-MAIL Розробка сайтів