Меню
 
Головна arrow Публікації
Кір та її профілактика

Кір – небезпечне вірусне захворювання. Саме ця інфекція є однією з основних причин дитячої смертності в світі. Вірус дуже швидко поширюється – він передається при розмові, кашлі, чханні або будь-якому тісному контакті з хворим. Як тільки у людини з'являються перші ознаки вірусу – вона вже є розповсюджувачем інфекції. Інкубаційний період триває від 7 до 17 днів. Найчастіше на кір хворіють діти і підлітки, проте, якщо щеплення не було, то заразитися може і дорослий.

Перші тривожні ознаки небезпечного вірусу – людина стає млявою, у неї порушується сон, знижується апетит. Пізніше з'являється нежить і кашель, почервоніння очей і сльозотеча, підвищується температура. На внутрішній поверхні щік, а іноді і губ, з'являються дрібні цятки. Це вже одна з основних ознак, що у хворого кір. На 4-5 день після перших симптомів посилюється нежить, набрякають повіки і все обличчя, на шкірі з'являється висип червоних цяток, зазвичай на обличчі і верхній частині шиї. Приблизно за три дні висип розповсюджується по тілу і, в кінцевому підсумку, з'являється на руках і ногах. До симптомів може додатися ще й понос. Також може посилитися головний біль, іноді хворі навіть втрачають свідомість. В середньому, висипання відступає через 14 днів (від 7 до 18 днів) після впливу вірусу.

Цей вірус небезпечний ще й тим, що ускладнення після хвороби можуть бути не менш важкі, ніж сама хвороба. Захворювання сильно знижує імунітет, і організм стає чутливим до будь-якої бактеріальної інфекції. Ускладнення можуть торкнутися і дихальної системи – пневмонія, бронхіт. Також після перенесення вірусу може виникнути запалення середнього вуха, що часто трапляється у маленьких дітей. Кір завдає відбиток і на нервову систему, в деяких випадках може привести до енцефаліту (запалення головного мозку).

Специфічного лікування від інфекції не існує. Єдиний ефективний метод захиститися – зробити щеплення, яке проводять дитині (за календарем щеплень) в 12 місяців та 6 років. Дорослі, які не прищеплювалися проти кору в дитинстві, також можуть пройти вакцинацію і тим самим убезпечити себе від цього інфекційного захворювання. При захворюванні на кір не рекомендується лікуватись самостійно, потрібно звертатись за допомогою до лікаря.

Прес-служба Управління охорони здоров’я
Чернігівської облдержадміністрації
Офіційний сайт Управління охорони здоров'я Чернігівської обласної державної адміністрації

Copyright © 2008 adprinc  E-MAIL Розробка сайтів