Меню
 
Головна arrow Публікації
Щорічно другої суботи травня світова медична спільнота відзначає Міжнародний день боротьби із гіпертонічною хворобою. Цього разу він припав на 9 травня.

На жаль, кількість людей, що страждають на підвищений артеріальний тиск, не зменшується. Наприклад, кожен четвертий житель нашої області відчуває ті або інші симптоми гіпертензії. Тому вирішення цієї проблеми в нашому регіоні набуває особливого значення. Ситуація ускладнюється і через те, що в Україні припинив дію пілотний проект із забезпечення хворих на гіпертонію доступними ліками за референтними цінами. Втім, не все так погано – стверджує головний лікар КЛПЗ «Чернігівський обласний кардіологічний диспансер» Ігор Батог.

Батог: «Та робота, яку ми проводили в рамках реалізації пілотного проекту, дала свої результати. У нас стало набагато більше людей лікуватися, звертатися до лікарів, у нас реально знизилася кількість інфарктів, інсультів і викликів швидкої допомоги. Тому можна сказати про те, що регулярне лікування дає свої результати.

На даний момент є доступні вітчизняні ліки, завдяки проекту почала працювати наша фармацевтична промисловість. Є вітчизняні аналоги, які непогано діють. Звернувшись до лікаря, пацієнту відбирається той препарат, який буде адекватно знижувати йому тиск».

Ігоре Петровичу, неабияку допомогу у подоланні гіпертонії, зокрема, навчанні правильному та своєчасному вживанню ліків, надають «Школи гіпертоніків», які діють як при обласному кардіодиспансері, так і в інших лікувальних закладах.

Батог: «Так. Люди приходять, наші спеціалісти розповідають їм при причини виникнення захворювання, як себе вести при раптовому підвищенні тиску, якими аналогами можна замінити той чи інший препарат, коли і як звертатися до лікаря. В багатьох районах області також працюють ці школи і вони дають позитивний результат як в освітньому, так і в лікувальному плані».

У зв’язку із реформуванням медичної галузі, створенням медичних округів, територіальною реформою, чи будуть враховуватися потреби людей, що страждають на підвищений тиск?

Батог: «Якщо кошти, які заплановані обласною радою на реалізацію спеціалізованої програми надійдуть, то при створенні міжрайонних кардіологічних відділень ми, безумовно, наблизимо таку допомогу до людей, які проживають у сільській місцевості. Будуть створені спеціалізовані відділення з блоком інтенсивної терапії, з можливістю цілодобового моніторингу і пацієнт зможе отримати допомогу кращу, ніж у терапевтичному відділенні».

В області діє спеціалізована програма, спрямована на допомогу людям із серцево-судинними захворюваннями. Як вона працює і наскільки забезпечена коштами?

Батог: «Сесія обласної ради у цьому році прийняла додаток до програми «Запобігання та лікування серцево-судинних та судинно-мозкових захворювань», яким передбачено виділення коштів на придбання тромболітиків. Тендер проведено і 7 травня область отримала 119 доз препаратів, які будуть використані для тромболізису при інфарктах та інсультах. Заплановано ще близько 12 млн. грн. на подальший розвиток обласної програми, зокрема, на створення міжрайонних кардіологічних відділень, їхнє оснащення та невідкладну допомогу. Передбачається закупівля дистанційних передавачів ЕКГ, якими будуть дооснащуватися навіть дільничні лікарні. За допомогою цих передавачів ЕКГ можна буде передавати безпосередньо до кардіодиспансеру. Роботу передавача ми перевели на цілодобовий режим, для цього у нас є два пости».

Якщо людинка живе у віддаленому селі і відчуває певні негаразди з тим же самим підвищеним артеріальним тиском, їй обов’язково їхати одразу до обласного кардіологічного диспансеру?

Батог: «Щоб приїхати до нас, людина повинна зробити на місці – в амбулаторії, ЦРЛ, районній лікарні – аналізи та пройти деяке обстеження, потім взяти направлення. Коли пацієнт звертається до нас, то при необхідності ми робимо інші додаткові обстеження та даємо вичерпну відповідь. Якщо ми будемо вважати, що людина потребує стаціонарного лікування, ми її одразу госпіталізуємо».

Враховуючи, що ми говоримо у першу чергу про гіпертонію, наостанок скажіть, як людям вберегти себе від цього захворювання?

Батог: «Безумовно, кожна людина повинна дивитися, як вона живе. Медицина може вплинути тільки на 15% на здоров’я людини, все інше – це то, як людина харчується, чи палить вона, чи зловживає алкоголем. Ще на одному факторі хочу наголосити – регулярне фізичне навантаження – 40 хвилин в день у будь-якому разі. Людина має отримувати фізичне навантаження. Треба слідкувати за артеріальним тиском! Тому я бажаю всім здоров’я, не хворійте, вимірюйте артеріальний тиск, звертайтеся до лікаря, до нас. Ми вам завжди допоможемо!»

Прес-служба Управління охорони здоров’я облдержадміністрації
Офіційний сайт Управління охорони здоров'я Чернігівської обласної державної адміністрації

Copyright © 2008 adprinc  E-MAIL Розробка сайтів