Меню
 
Головна arrow Публікації
Шиш Анатолій Олександрович -75 років від дня народження
(01.01.1939 – 25.07.1999 )

Завідувач хірургічного відділення обласної дитячої лікарні (1973-1999), один із фундаторів дитячої хірургії на Чернігівщині, заслужений лікар України.

За життя здобув велику шану і повагу батьків за врятовані життя малюків. Тисячі операцій, тисячі щасливих посмішок вилікуваних дітей.

Народився Анатолій Олександрович на Чернігівщині в м. Бахмач. Дитинство і юність пройшли у с. Курінь, Бахмацького району. Після закінчення школи в 1956 році став студентом Київського медичного інституту ім. акад. О.О. Богомольця. Навчання у вузі поєднував із роботою середнього медичного працівника в лікувальних закладах м. Києва.

Працював лікарем у селі Велика Загорівка Бахмацького району. З 1962 року лікар- хірург Чернігівської міської дитячої лікарні. Рятував маленьких пацієнтів пліч- о - пліч із засновником дитячої хірургії області Віктором Бреєм. З переїздом Віктора Петровича до Києва Анатолій Шиш в 1973 році очолює хірургічне відділення.

Хірург від Бога, він оперував маленьких пацієнтів з найскладнішими патологіями серця, легень, нирок. Зробив унікальну операцію, видаливши з тіла немовляти … зародок іншої дитини.

За самовіддану працю нагороджений медаллю «За доблесну працю», Почесними грамотами Міністерства охорони здоров’я України.

За його безпосередньої участі відбувалося становлення і розвиток дитячої хірургії області. І якщо в 1955 році у відділенні щороку робили 150-200 операцій, то у 2000 - вже більше тисячі. Під його мудрою опікою робили перші самостійні кроки випускники вузів, молоді колеги.

Анатолій Олександрович тяжко захворів, інфікувавшись гепатитом від пацієнта і передчасно пішов з життя.

Як данина вдячності людині з золотим серцем і золотими руками у Чернігові відкрита меморіальна дошка по вулиці Щорса, 13 - на будинку, де він жив. Ім’я лікаря – легенди переживе віки.

Надія Яременко, директор Чернігівської обласної наукової медичної бібліотеки

Офіційний сайт Управління охорони здоров'я Чернігівської обласної державної адміністрації

Copyright © 2008 adprinc  E-MAIL Розробка сайтів