Меню
 
Головна arrow Публікації
17 липня святкує свій 60-річний ювілей Володимир Іванович ЯЩЕНКО, головний лікар Чернігівської обласної психоневрологічної лікарні.

Це неординарна, високо професійна, надзвичайно скромна людина з величезним досвідом роботи по організації охорони здоров’я.

Народився Володимир Іванович 17.07.1957 року в с. Буянки Ріпкинського району Чернігівської області в родині інженера-будівельника, який згодом власноруч збудував родинний дім в Новгород-Сіверському, куди і переїхала родина. Після закінчення 8 класів у СШ №1 у Новгород-Сіверському, Володимир Іванович поступив і закінчив з відзнакою Новгород-Сіверське медичне училище. З метою стати лікарем поїхав до Ленінграду і поступив на навчання до медичного інституту ім. Мечнікова, який закінчив у 1981 році. За направленням відпрацював 5 років у м. Воронежі, наступні 17 років свого життя віддав охороні здоров’я в м. Горлівка Донецької області, звідкіля родом його дружина. З 2003 року за запрошенням Чернігівської обласної державної адміністрації повернувся на Батьківщину, на рідну Чернігівську землю, де працює і донині.

Розпочав свою трудову діяльність Володимир Іванович фельдшером на швидкій допомозі вже в студентські роки і ще довго, ким би не працював, мав чергування на «швидкій».

В червні 1986 року в перших лавах надавав допомогу постраждалим від наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, в 1988-1989 роках був на ліквідації наслідків землетрусу у Вірменії – в Ленінакані.

Маючи високі професійні знання, неабияку витримку, блискавичну реакцію, дуже тактовний характер та великі організаційні здібності, Володимир Іванович у віці 31 року став наймолодшим головним лікарем у

м. Горлівка, очоливши спочатку медичну частину шахти ім.Румянцева, яка згодом була реорганізована в міську лікарню № 9, що обслуговувала понад 65 тисяч населення. При наступній реорганізації, коли в місті були створені 3 ТМО (територіальні медичні об’єднання в кожному з 3-х районів міста), Володимир Ященко очолив ТМО Микитівського району міста. Пізніше став заступником з гуманітарних питань голови Калинінського району м. Горлівка. Проте кабінетна робота не дуже припала до душі, і невдовзі Володимир Іванович очолив міську Станцію Швидкої Медичної Допомоги.

Володимир Ященко ніколи не ховався за чужі спини, завжди вмів приймати своєчасні дуже виважені рішення, ніколи не перебігав з партії в партію задля своїх інтересів і коли ще раз сталася потреба в його вмінні підіймати кризові медичні заклади з нуля, тепер - на його рідній Чернігівщині - не роздумуючи, очолив наступний, надскладний за станом і профілем заклад - Чернігівську обласну психоневрологічну лікарню, яка переживала на той час дуже складний період.

Протягом двох років (2009-2010) Володимир Іванович був начальником Управління охорони здоров’я Чернігівської ОДА, проте пішов з посади за власним бажанням, вважаючи за доцільне застосовувати свій досвід , знання і уміння в більш конкретній справі. Він знову повернувся і очолив Чернігівську обласну психоневрологічну лікарню. Немодну лікарню, що надає допомогу найвразливішим і найнезахищенішим верствам населення.

Саме під його керівництвом проведена модернізація та технічне переобладнання лікарні. Розроблена «Концепція розвитку психіатричної служби Чернігівської області». Створені спеціалізовані центри надання медичної допомоги, відкриті два відокремлених психіатричних відділення на базі Семенівської та Н-Сіверської ЦРЛ на відстані 180 і 160 км. Цей досвід перейняла Львівська область. Відкрите відділення інтенсивної терапії для психічно хворих.

Одні з перших в Україні почали застосовувати сучасну комп’ютерну електросудомну терапію, створений кабінет сучасної комп’ютерної ехоенцефалографії, придбаний цифровий рентгенапарат, сучасний УЗД-комплекс та інша діагностична та лікувальна апаратура.

В 2005 році вперше в Чернігівській області на базі лікарні створено відділення паліативної допомоги (хоспіс), яке вперше в Україні серед подібних закладів отримало сертифікат-відзнаку «Чиста лікарня, безпечна для пацієнта» в 2017 році. З 2013 року Володимир Іванович став головою обласної організації Ліги паліативної допомоги в Чернігівській області.

В 2004 році започатковано пасторську допомогу. Відкрито лікарняний храм «Всіх скорботних Радість», в 2009 році збудована каплиця Святого Великомученика і цілителя Пантелеймона, де хворі мають змогу отримати лікування за допомогою обрядів та атрибутики церкви.

З 2011 року в лікарні створений Центр реабілітації та психологічної підтримки хворих, де проводяться групові та індивідуальні заняття з хворими. Проводиться трудо- та арттерапія. Пацієнтів вчать методикам печворку, квілінгу, бісероплетіння, ізониті, ліплення, різьблення по дереву, випалювання, аплікації, малювання. Запроваджена фільмографія, тілесно-орієнтована терапія, різноманітні методики психотерапії, працює художня майстерня.

В зв?язку з соціальною необхідністю в 2014 році в лікарні створено Центр надання допомоги воїнам АТО (надали допомогу понад 600 бійцям), з січня 2015 року – Службу психолого-соціального відновлення, яка стрімко та ефективно розвивається. В 2015 році в Чернігівській обласній психоневрологічній лікарні з’явилась авторська діагностична методика «ADOS», яка в світі є «золотим стандартом» діагностики аутизму і створено діагностичний кабінет. В 2017 році відкрито кабінет сімейного та індивідуального психологічного консультування. З 2016 року в диспансерному відділенні працює кабінет рефлексотерапії для дітей.

З 2007 року започаткована ландшафтна терапія і територія другого комплексу лікарні, що має 11 гектар площі, стала чудовим парком. В лікарні запроваджений конкурс утримання територій, що закріплені за структурними підрозділами, який традиційно щороку проводиться до Дня Незалежності України.

В 2017 році лікарні виповнюється 215 років. За останні 14 років головною ідеологією розвитку стала модернізація і технічне переоснащення будівель, заміна дахів, заміна автопарку та істотна реструктуризація відділень та окремих служб, створення низки нових структурних одиниць, які стали складовими частинами центрів з надання ефективної допомоги недужим на психіатричну патологію.

Створення локальної мережі, комп’ютеризація відділень та структурних підрозділів, забезпечення мультимедійного супроводу конференцій, проведення судових засідань в режимі онлайн - трансляції, впровадження сайту лікарні – ці та інші новації покликані змінити на краще якість лікування, підняти престиж лікарні та направлені на вирішення дуже складної проблеми – подолання стигми до психіатрії. Адже лікарня щороку надає стаціонарну допомогу близько 8 тис. хворим, амбулаторно її відвідують 35-40 тис. мешканців Чернігова та області, надає більш 900 робочих місць чернігівцям.

З нагоди ювілею висловлюємо щиру повагу до Володимира Івановича та подяку за його надскладну роботу!

Бажаємо Вам наснаги, втілення ідей реформаторства, міцного здоров’я та нових вершин! Зичимо Вам, подібно до легендарного царя Соломона, бути мудрим і далекоглядним, сильним і красномовним, удачливим і харизматичним, шановним і заможним, здоровим і улюбленим. Нехай на будь-якому вибраному Вами шляху для Вас горить зелене світло!

Хай додає Вам сил рідна земля Чернігівщини!

Президент Асоціації психіатрів України
С.Ф. Глузман
Головний позаштатний психіатр
УОЗ Чернігівської ОДА
В.І. Скрипник
Офіційний сайт Управління охорони здоров'я Чернігівської обласної державної адміністрації

Copyright © 2008 adprinc  E-MAIL Розробка сайтів