Меню
 
Головна arrow Публікації
Міський місячник вимірювання артеріального тиску

Міський місячник вимірювання артеріального тиску

 

Гіпертонія, або високий кров’яний тиск, підвищує ризик розвитку інфаркту, інсульту та ниркової недостатності, може також призводити до сліпоти, аритмії, серцевої недостатності. У близько 40% дорослих людей в світі розвивається гіпертонія.

Вона є причиною більше дев’яти мільйонів щорічних смертельних випадків. Причому багато людей не знають про те, що у них високий кров’яний тиск, так як він не завжди і не у всіх супроводжується відповідними симптомами: головним болем, нудотою, головокружінням, збудженням та інше.

Високий кров’яний тиск можна запобігати та обов’язково лікувати. Контроль над високим кров’яним тиском, як і над іншими факторами ризику, є основним шляхом для запобігання інфарктів та інсультів. В основі лежить раннє виявлення гіпертонії. Всі дорослі люди повинні знати свій кров’яний тиск. Підвищений кров’яний тиск: систолічний кров’яний тиск ≥ 140 або діастолічний кров’яний тиск ≥ 90.

Кожні дві людини із трьох в Україні помирають сьогодні від серцево-судинних захворювань. Більшість із них могли б врятуватись, якби застосовували профілактичні заходи. Існують фактори, які збільшують вірогідність захворіти, так звані чинники ризику. Чим більше їх, тим вищий ризик розвитку хвороб системи кровообігу. З такими факторами як вік, стать, спадковість боротися неможливо, але з іншими – необхідно.

Поведінкові фактори

Біологічні фактор

• Паління

• Підвищений рівень холестерину

• Нездорове харчування

• Підвищений артеріальний тиск

• Малорухомий спосіб життя

• Надлишкова маса тіла

• Стрес

• Цукровий діабет

Паління, малорухомий спосіб життя, нездорове харчування, стрес сприяють підвищенню рівня холестерину в крові, артеріальній гіпертензії, цукровому діабету, надлишковій вазі.

  

Наші поради поможуть Вам зберегти своє серце здоровим.

Відмовтесь від паління. У курців в п’ять разів частіше виникає інфаркт міокарду, в чотири рази частіше – мозковий інсульт і в шістнадцять разів частіше – захворювання судин ніг.

Правильно харчуйтеся. Вживайте менше тваринних (насичених) жирів: купуйте пісне м'ясо, вилучайте видимий жир та шкірку курки. Обмежуйте споживання цукру та продуктів, що його вміщують: солодкі напої, кондитерські вироби, тістечка. Використовуйте для приготування страв олію, для бутербродів – м’які (рослинні) маргарини. Віддайте перевагу молочним продуктам з низькими вмістом жиру (йогурт, кефір, сир). Вживайте рибу хоча б раз у тиждень. Споживайте щоденно не менше 400 грамів фруктів та овочів (особливо збагачених калієм, кальцієм, магнієм), не забувайте про грецькі горіхи та бобові.

Регулярно вживайте страви із зернових, віддаючи перевагу продуктам із борошно грубого помолу. Уникайте споживання солоних продуктів (копченості, консерви), зменшуйте  кількість солі для приготування страв та за столом.

Слідкуйте за вагою! Найкращий спосіб позбавитись зайвої ваги – змінити свої звички харчування та збільшити фізичну активність.

Більше рухайтесь! Виконуйте щодня будь-які фізичні вправи протягом 30 хвилин. Якщо Ви більшу половину робочого дня проводите сидячи, звертайте увагу на дозвілля, піші прогулянки.

Регулярно міряйте артеріальний тиск. Підтримуйте його на нормальному рівні (нижче 140/90 мм рт.ст.). Регулярно приймайте медикаменти, якщо їх Вам призначив лікар.

Вчіться розслаблятися! Кожен із нас інколи відчуває напруження при певних обставинах. Але в дійсності не обставини, а наша реакція на них є причиною стресу.

Вам полегшає, якщо Ви поділитесь своїми проблемами з близькими  людьми. Напругу знімуть прогулянки на свіжому повітрі то фізичні вправи. Здоровий сон - Ваш найкращий друг. Більше позитивних емоцій – поспілкуйтеся з друзями, сходить в театр або на концерт, в ліс. Кішка або собака у Вашому домі допоможуть не відчувати себе одиноким. Найголовніше правило – не піддавайтеся смутку і частіше посміхайтеся.

Потурбуйтеся про себе, про своє майбутнє, про його якість та тривалість, завітайте до поліклінічного відділення Чернігівської міської лікарні №2, де з 1 по 31 липня проходить місячник вимірювання артеріального тиску.

Інформація за 2 тижні вимірювання артеріального тиску:

Всього виміряно тиск у 1672 осіб, виявлено підвищений тиск у 478 осіб, що складає 28,5%. Лише 17 осіб або 3,6% вперше дізналися про свою проблему. Це зайвий раз нагадує , що багато людей знають про своє захворювання, але не приділяють йому належної уваги.

 

За повідомленням Чернігівської міської лікарні №2

Офіційний сайт Управління охорони здоров'я Чернігівської обласної державної адміністрації

Copyright © 2008 adprinc  E-MAIL Розробка сайтів