Меню
 
Головна arrow Публікації
29 жовтня - Міжнародний день псоріазу.

З 2004 року під патронатом Міжнародної федерації асоціацій псоріазу (IFPA) в світі 29 жовтня відзначають Міжнародний день псоріазу.


Цьогоріч в Україні проводяться Національні дні Псоріазу з 10 по 31 жовтня 2013року.


Псоріаз - хронічне неінфекційне захворювання шкіри з генетичною схильністю. За частотою псоріаз посідає друге місце після алергодерматозів у дітей і підлітків. За останні роки констатовано тенденцію до збільшення кількості дітей і підлітків з уперше зареєстрованим діагнозом псоріазу.


Псоріаз - це пожиттєвий стан, повністю вилікувати його неможливо, але хворобу можливо і потрібно контролювати. Доволі часто перші клінічні прояви псоріазу вже можна виявити навіть у перші 3 роки життя.


Тривалий хронічний перебіг, часті рецидиви, короткі періоди ремісій, психоемоційна дезадаптація у препубертатний і пубертатний періоди дозволяють розглядати цю медичну проблему як соціальну. Для дітей та їх батьків діагноз псоріазу часто стає справжнім вироком. Для підлітків це захворювання може стати причиною замкнутості, уникнення соціальних контактів, важких депресій. Незважаючи на значні зусилля з боку як вітчизняних, так і зарубіжних фахівців, проблема псоріазу залишається далекою від повного розв'язання.


В Україні для лікування псоріазу використовуються всі ті ж сучасні методи доказової медицини, як у Європі та Америці. Однак питання доступності цього лікування до сих пір відкрите у зв'язку з тим, що деякі методи недосяжні для пацієнтів територіально, а інші - через їх дорогу вартість.


В Україні приблизно 1.5 млн хворих на псоріаз


Псоріаз є незаразною хворобою.


Псоріаз це пожиттєвий стан, прояви якого можливо повністю контролювати.


Псоріатичний артрит без адекватного своєчасного лікування може призвести до інвалідизації.


Псоріаз не є перешкодою до вагітності і не порушує дітородну функцію у жінок.


Псоріаз: корисні поради для хворих

• Приймаючи душ або ванну, використовуйте м'яку губку або бавовняну серветку, трохи олії для душу, щоб пом'якшити шкіру. Уникайте застосування мочалки.

• Не використовуйте тверде мило для очищення шкіри, бо воно посилює сухість шкіри. Надавайте перевагу спеціальним дерматологічним гелям для умивання, які мають гіпоалергенний склад, мінімум компонентів, та збалансовану кислотність.

• Після душу важливо нанести на шкіру спеціальний зволожуючий крем-емолієнт. Суха шкіра схильна до появи тріщин, а цей факт може тільки загострити процес.

• Намагайтеся захистити шкіру від порізів та ушкоджень, оскільки вони можуть стати причиною появи нових висипань псоріазу. Коротко підстригайте нігті, щоб уникнути ризику травмування шкіри.

• При лікуванні псоріазу з локалізацією процесу на руках необхідно одягати бавовняні рукавички після нанесення ліків, щоб уникнути їх потрапляння в очі.

• Деякий одяг чи взуття може тиснути чи натирати шкіру, що також може спровокувати появу нових висипань, тому вибирайте легкий просторий одяг з натуральних тканин.

• Тканина зі світлим і змішаним візерунком допоможе закамуфлювати лусочки, які потрапили на одяг.

• Кондиціювання повітря може сушити шкіру, а, отже, спровокувати ускладнення хвороби. По можливості обмежте час, який ви проводите в приміщенні де знаходиться кондиціонер. Та використовуйте креми-емолієнти для додаткового зволоження шкіри.

• Хоча сонячні промені і діють сприятливо на багатьох пацієнтів, намагайтеся не "згоряти" на сонці. Порадьтеся з лікарем про оптимальний режим прийому сонячних ванн.

• Намагайтеся вести здоровий спосіб життя, уникайте зловживання алкоголю, паління і зведіть до мінімуму виникнення стресових ситуацій.

• В зимовий час зволожуйте повітря в приміщенні, як на роботі, так і вдома. При необхідності застосовуйте креми-емолієнти


25 грудня 2008 року в Україні створена “Українська асоціація псоріазу”.


Метою створення ВГО “Українська асоціація псоріазу” було об’єднання зусиль лікарів-спеціалістів, пацієнтів з псоріазом та всіх небайдужих до цієї проблеми людей, для зменшення страждань хворих на псоріаз, підвищення якості їх життя, сприяння підвищенню якості медичної допомоги пацієнтам з псоріазом та покращенню обізнаності громадян України з проблеми псоріазу

Офіційний сайт Управління охорони здоров'я Чернігівської обласної державної адміністрації

Copyright © 2008 adprinc  E-MAIL Розробка сайтів