Меню
 
Головна arrow Публікації
Що потрібно знати про поліомієліт?

До недавнього часу вважалося, що таке інфекційне захворювання як поліомієліт вже навіки пішло з країн Європи, і не представляє загрози для наших дітей. Але, в наслідок низького охвату імунізацією дітей в нашій країні останніми роками, відмови багатьох батьків від вакцинації, загроза спалахів поліомієліту представляє істотну небезпеку. Країни в безпосередній близькості від спалаху поліомієліту, або країни, де діти не вакциновані, піддаються високому ризику. Слід пам'ятати, що поява поліомієліту у будь-якій країні є загрозою для дітей у всьому світі, так як вірус легко переміщується і не зважає на кордони або соціальне становище.

Поліомієліт – високоінфекційне захворювання, яке вражає нервову систему, шлунково-кишковий тракт, лімфатичну систему і може призвести до паралічу або навіть смерті протягом декількох годин. Він є найпоширенішою причиною виникнення у дітей фізичних вад. В одному з 200 випадків інфікування розвивається постійний параліч (зазвичай ніг), 5-10% з числа таких паралізованих людей помирають внаслідок спазмів дихальних шляхів або серця, які наступають через ураження нервів.

Хвороба легко поширюється і часто без ознак захворювання, відрізнити поліомієліт від звичайного ГРВІ практично неможливо. Вірус передається від людини людині в основному фекально-оральним шляхом, рідше через забруднену воду або продукти харчування.

Першими симптомами є лихоманка, втома, головний біль, блювота, ригідність шиї та біль у кінцівках. Поліомієліт вражає головним чином дітей у віці до 5 років. Якщо діти старше 5 років та підлітки в повному обсязі не вакциновані, можуть виникнути випадки захворювання і серед дорослих. Діти, які не були привиті, ризикують захворіти самі та наражають на небезпеку інших дітей.

На жаль, лікування від поліомієліту не існує. На сьогодні людство має тільки вакцину від цього захворювання, яка може йому запобігти. Оральна поліовакцина (ОПВ) є однією з найбільш безпечних вакцин, які створювалися. Вона настільки безпечна, що її можна давати хворим дітям і новонародженим. Її використовують у всьому світі для захисту дітей від поліомієліту, що дозволило врятувати від постійного паралічу, викликаного поліомієлітом, принаймні 5 мільйонів дітей. У разі її неодноразового застосування вона захищає дитину довічно.

Офіційний сайт Управління охорони здоров'я Чернігівської обласної державної адміністрації

Copyright © 2008 adprinc  E-MAIL Розробка сайтів