Меню
 
Головна arrow Публікації
Бутейко Костянтин Павлович
(27.01.1923-02.05.2003)
(95 років від дня народження)

95 років від дня народження нашого земляка, медика-філософа, автора лікувальної системи дихальних вправ Бутейко Костянтина Павловича.

Народився Костянтин Павлович 27 січня 1923 року в Іваниці Ічнянського району. Спочатку навчався в Київському політехнічному інституті. Повернувшись з армії вступив до медичного інституту імені Сєченова в Москві. За відмінні успіхи у навчанні йому запропонували займатися наукою з питань лікування злоякісної гіпертонії.

Костянтин Павлович – автор понад ста наукових публікацій, винаходів і удосконалень у медицині.

Зокрема у 1952 році виявив, що всі люди, які страждають важкими і невиліковними хворобами, дуже глибоко дихають. В ході досліджень він встановив, що при глибокому вдиху посилювалися напади, а при обмеженому диханні носом стан поліпшувався і стабілізувався. Численні дослідження Костянтина Бутейка підтверджують терапевтичну важливість такого дихання, при якому не перенасичуються легені киснем і не видаляється з кровоносного русла велика кількість вуглекислого газу. Цей висновок став серйозним відкриттям, яке називали по-різному: «метод Бутейка», «дихальна гімнастика Бутейка».

Серед колег-медиків розробка не набула популярності, тому фінансових вкладень для розвитку не було. Допомогли Бутейку лікарі з Новосибірську, де йому надали лабораторію. Проте влада не дозволяла лікарю розвиватися – надійшов наказ розгромити лабораторію і залишити фахівця без роботи. Патент на метод виданий з затримкою в 20 років.

З 1998 року лікарі Європи та інших країн зацікавились методом Бутейка, його активно запрошували для обміну досвідом в інші країни, знімали документальні фільми з його участю.

Метод Костянтина Бутейка, попри існуючу критику, застосовується в медицині Росії, Австралії, Нової Зеландії та багатьох інших країнах світу.

Похований відомий лікар в Криму, (Берегове).

Ірина Воронцовська,
головний бібліограф Чернігівської обласної наукової медичної бібліотеки
Офіційний сайт Управління охорони здоров'я Чернігівської обласної державної адміністрації

Copyright © 2008 adprinc  E-MAIL Розробка сайтів