Меню
 
Головна arrow Публікації
Заворотний Анатолій Васильович
( 24.09.1934)

80 років від дня народження лікаря-хірурга вищої кваліфікаційної категорії, кандидата медичних наук, голови бібліотечної ради.

Анатолій Заворотний народився у м. Чернігові. У 1953 році закінчив з відзнакою Чернігівську фельдшерсько-акушерську школу (нині Чернігівський базовий медичний коледж). Цього ж року вступив до Київського медичного інституту. Здібний молодий фахівець очолює хірургічне відділення Чернігівської центральної районної лікарні. Навчався в аспірантурі зі спеціальності „Хірургія та анестезіологія” при Київському медичному інституті, яку успішно закінчив з офіційним захистом дисертації на звання кандидата медичних наук.

В 1970-1974 роках завідує хірургічним відділенням Чернігівської ЦРЛ. З 1974 р. переведений на роботу в обласний відділ охорони здоров’я на посаду головного хірурга області. Практичної роботи не полишає - за сумісництвом хірург обласної лікарні.

Відтоді він очолює бібліотечну наукову раду, стає помічником бібліотеки в вирішені багатьох організаційних питань. Головна увага приділяється підвищенню фахового рівня медичного працівника, особливо молодого покоління лікарів. Бере участь у підготовці лікарів-інтернів та середнього медичного персоналу. Завдяки Анатолію Васильовичу, читачами обласної медичної бібліотеки стали всі молоді хірурги-інтерни.

За активної участі Анатолія Заворотного в лікувальних установах області впроваджувалися сучасні методи діагностики та лікування: гемолімфосорбція, плазмаферез, штучна нирка, ендолімфатична терапія, перидуральна анестезія, нові методи оперативних втручань. Висококваліфікований спеціаліст володів широким діапазоном оперативних втручань. Постійно здійснював планову та екстрену консультативну допомогу в районах та містах області з позитивними найближчими та віддаленими результатами.

Щотижня Анатолій Васильович відвідує бібліотеку. Активіст громадського життя: член правління Українського наукового товариства хірургів (1978 - 1998), голова правління обласного товариства хірургів (1984- 1996 рік), автор та співавтор 26 друкованих праць і 10 раціоналізаторських пропозицій, 3-х доповідей на республіканських з’їздах та конференціях хірургів. В 1981 році нагороджений орденом « Знак пошани», Відмінник охорони здоров’я.

З 1997 по 2014 рік Анатолій Васильович - хірург-експерт обласної МСЕК №2. Досконало володів специфічними навичками при проведенні медико-соціальної експертизи інвалідів, засвоїв методи статистичного аналізу первинної та загальної інвалідності, добре вивчив належні довідкові матеріали та літературу щодо визначення тяжкості й причинного зв’язку інвалідності.

А в бібліотеці завжди раді почесному читачеві з читацьким стажем понад півстоліття.Надія Яременко, директор обласної наукової медичної бібліотеки
Офіційний сайт Управління охорони здоров'я Чернігівської обласної державної адміністрації

Copyright © 2008 adprinc  E-MAIL Розробка сайтів