Меню
 
Головна arrow Публікації
Основні принципи здоров’я
(7 квітня – Всесвітній день здоров’я)

Здоров’я - найдорогоцінніший скарб для кожної людини. Недаром із спокон віків, люди вітаючи один одного, бажають здоров’я, промовляючи слова «здрастуйте», «доброго здоров’я». Всі хочуть бути здоровими, але не всі прикладають зусилля, щоб бути такими, а частіше – навпаки, ведуть такий спосіб життя, який знищує цей дорогоцінний скарб. Сьогодні всі вчені заявляють, що на 50—60 % здоров’я людини залежить саме від неї. Вченими всесвітньо відомого Університету Лома Лінда (США) розроблені основні принципи здоров’я, які доступні кожній людині і не потребують додаткових витрат. Ці принципи уже перевірені досвідом мільйонів людей. І він діє! Що ж це за принципи?

Харчування. Неправильне харчування визиває гіпертонію, коліти, рак, інфаркти, інсульти та інші хвороби. Основою нашого харчування повинні бути зернові, бобові, овочі та фрукти, горіхи. Зменшіть вживання їжі тваринного походження, солодощів, солі. Не перекушуйте! Якщо ми перекушуємо, то уповільнюємо роботу шлунка, що сприяє утворенню газів та шлаків. Уникайте споживати такі продукти як фасфуди, консерви, хотдоги, чіпси.

Вода. Ця суперрідина використовується при виконанні всіх функцій організму: задовольняє спрагу, регулює температуру тіла, охолоджує організм при фізичному навантаженні, вимиває шлаки, змазує суглоби. Вода – найважливіший компонент крові, слизу, травних соків. Наш мозок з його мільярдами клітин на 70-85% складається з води, м’язи – на на 75%, навіть у кістках – 25% води.

Скільки пити води? Для ефективної роботи організму треба щодня випивати 1,5- 2 літрів води. Воду треба пити в перервах між прийомами їжі: через 1,5-2 години після їжі і за 20 хвилин до їжі. Майте на увазі – соки, молоко, компоти – це не вода, а їжа.

Сонце. Розумне використання сонячного проміння грає величезну роль в збереженні здоров’я людини. Воно згубно діє на бактерії, віруси, гриби, плісняву, зменшує набряки суглобів, сприяє утворенню в шкірі вітаміну D, зміцнює волокна м'язів серця, допомагає організму звільниться від важких металів, отрутохімікатів, підсилює активність імунної системи, регулює рівень гормонів, покращує загальний стан організму за рахунок збільшення здатності крові переносить кисень.

Як при використанні іншого лікувального засобу передозування може бути небезпечним так і надмірне перебування на літньому пекучому сонці може стати згубним для здоров’я . Ключ до рішення проблеми – помірність.

Свіже повітря. Жоден живий організм не може існувати без повітря. Кожна із 100 трильйонів живих клітин, з яких складається організм людини, повинна мати постійний приплив свіжого кисню. В легенях повітря попадає в еритроцити, головною функцією яких є перенос кисню до органів та тканин. Клітинии організму, які споживають достатньо кисню – здорові та активні. Це - запорука доброго здоров’я та довголіття. Циркуляцію повітря покращують фізичні вправи або робота на дачі чи в саду. Частіше гуляйте на свіжому повітрі та провітрюйте приміщення.

Рух – це життя! Бич сучасної людини – гіподинамія – дефіцит фізичних навантажень. Роль фізичних вправ для нашого організму величезна. Вони вселяють почуття бадьорості, покращують настрій, зміцнюють серце і кісткову тканину, знижають кров’яний тиск, допомагають перемогти депресію та психічні розлади, приводять в норму вагу, покращують циркуляцію крові.

Відпочинок. Сучасне життя, насичене швидкими темпами, багатьма подіями, потребує від людини великої напруги. Ваш сон повинен бути не менше 7-8 годин. Перед сном не їжте і не дивіться телевізор чи комп’ютер. Один день тижня присвятіть відпочинку. Людина потребує періодичну зміну ритму життя. Переключіть свої думки на хороше, позитивне, добре.

Золоте правило здоров’я. Відмова від усього шкідливого ( алкоголю, тютюну, наркотиків, шкідливих продуктів) і помірність в усьому корисному.

Довіра Творцю. Наша земля – наш спільний дім. І всі ми діти одного Бога, який велів нам любити один одного, тому що саме любов не тільки покращує наше здоров’я, а й усі сфери нашого життя.

Прес-служба Управління охорони здоров’я облдержадміністрації
Чернігівська обласна наукова медична бібліотека


Як лікувалися наші предки


З сивої давнини за лікуван¬ням люди зверталися до природи. Велися спостере¬ження за тваринами і рослинами. Цей досвід передавався з покоління в покоління. Відомі були охолодження і зігрівання, натирання, очищення, пускання крові. Рослинні засоби застосовувались у вигляді компресів, примочок, інгаляцій.

Найстаріша «фармакологія» походить з Вавілону – країни, розташованої у межиріччі Тигру та Євфрату. Найдавнішим медичним документом, що зберігся з того часу, є глиняна клинописна таб¬личка з Ніпура - своєрідний по¬сібник шумерського лікаря. З ньо¬го ми дізнаємося, що під кінець III тисячоліття до народження Хри¬ста лікувалися корою і смолою дерев, рослинною олією та річковим намулом, сіллю, селітрою, водою.

Єгипетський вчений Гермес упорядкував у 42 книгах усі ме¬дичні знання Стародавнього Єгипту.

Папіруси Еберса, знайдені археологами, свідчать про висо¬кий рівень медицини у Єгипті. Вони вміщують близько 900 ре¬цептів різних ліків.

З Біблії знаємо, що, коли Мойсей виводив ізраїльський на¬род з єгипетського полону, були установлені санітарно-гігієнічні правила, щоб уникнути різних хвороб. Заборона певних видів м'яса, які Бог назвав «нечистими», знайшла повне підтвердження у сучасній науці.

«Батько медицини» Гіппократ, який жив у V-IV ст. до народжен-ня Христа, велику увагу приділяв лікуванню травами та дієтам. Він вважав, що треба лікувати не хворобу, а її причину і саму людину. Хворобу він розглядав як резуль¬тат порушення біологічної рівно¬ваги організму.

Грецький лікар Асклепій за¬клав основи науки про атоми. Він вважав, що життя — це рух атомів, котрі живлять і утворюють мате¬рію. Хворих лікував в основному водою.

Найбільшим після Гіппократа лікарем і «реформатором» меди-цини стародавнього світу був К. Гален. Медичні погляди Галена пронизані християнською філософією. На його думку, Творцем всього є «Вищий Розум», що ке¬рує Всесвітом, — Бог. Його тера¬пія грунтувалася на вживанні ліків рослинного походження — у ви¬гляді наливок, відварів, витяжок.

Першим, хто поєднав росли¬ни з хімічними препаратами, був Т. Гогенгейм, який жив у середині XV століття н.е. Він започаткував нову еру в лікуванні, зокрема за¬стосував суміші рослин та запро¬вадив незнане до того часу дозу¬вання ліків.

У другій половині XIV ст. по¬чався період перших синтезів органічних речовин і препаратів, отриманих виключно в лаборато¬ріях. Вони поступово витіснили з аптечних полиць рослинні ліки.

Так поступово люди відійшли від природи, від свого Творця. І ми бачимо плачевні наслідки: ти¬сячі хвороб атакують людство.

А в Біблії читаємо, що після творіння Бог віддав Землю у во-лодіння людям і установив прин¬ципи харчування: «Оце дав я вам усяку ярину, що розсіває насіння, що на всій землі, і кожне дерево, що на ньому плід деревний, що воно розсіває насіння, — нехай буде на їжу це вам!» (Буття, 1:29).



Ірина Воронцовська, головний бібліограф Чернігівської обласної наукової медичної бібліотеки
Офіційний сайт Управління охорони здоров'я Чернігівської обласної державної адміністрації

Copyright © 2008 adprinc  E-MAIL Розробка сайтів