Меню
 
Головна arrow Публікації
Стан, у якому знаходиться медична галузь країни, не в достатній мірі забезпечує повну доступність населення до якісних медичних послуг.

Стан, у якому знаходиться медична галузь країни, не в достатній мірі забезпечує повну доступність населення до якісних медичних послуг. Доступність означає відсутність будь-яких територіальних, організаційних, фінансових та інших перешкод в отриманні необхідної медичної допомоги. З метою покращення ситуації галузь потребує реформування. Така ініціатива запропонована керівництвом держави та підтримана в усіх регіонах України. Все це актуально і для нашої області. Окрім ініціатив, що пропонуються, як кажуть, "зверху" реформування вимагає і саме життя. Так на початок 2011 року в області склалася тривожна кадрова ситуація в акушерсько-гінекологічній службі: забезпеченість лікарями акушерами-гінекологами складає 1,8 на 10 тис. населення при середній по Україні – 2,65. По районах забезпеченість іще нижча і дорівнює лише 1,2 на 10 тис. населення. Так у Корюківському районі залишився лише один лікар акушер-гінеколог, у Талалаївському – жодного, в 6 районах області працює по 2 акушера-гінеколога. Зрозуміло що один лікар не може забезпечити повний обсяг надання амбулаторної (прийом в поліклініці) та стаціонарної (лікування хворих у відділенні та ведення родів) допомоги. Тому керівництво лікарень вимушено знаходити вихід із таких ситуацій, а саме – вирішувати кадрову проблему шляхом залучення молодих фахівців, надання їм відповідних житлових умов, заключати договори з лікарнями сусідніх районів щодо надання стаціонарної акушерської допомоги мешканкам свого району та направляти жінок на пологи в ці лікарні або, якщо вагітна має складну патологію, направляти її в Чернігів.

Одним з прикладів таких вимушених мір є ситуація, що склалася у Корюківський ЦРЛ, де на даний час працює лише один акушер-гінеколог: між адміністраціями Корюківської та Менської ЦРЛ існує домовленість щодо надання стаціонарної акушерської допомоги вагітним Корюківського району в Менській ЦРЛ. Згідно із заявою головного лікаря Менської ЦРЛ ,обмежень у наданні допомоги корюківськім жінкам немає, тим більше, що на базі Менської ЦРЛ планується створити міжрайонне акушерсько-гінекологічне відділення для жінок Менського, Коропського, Корюківського, Сосницького та Щорського районів. Дана ситуація є яскравим прикладом того, що реформування медичної галузі - не данина моді, а життєво необхідний захід для збереження мережі медичних закладів області та покращення якості надання медичної допомоги.


Головний спеціаліст УОЗ з акушерства та гінекології
В.О. Пулін
Офіційний сайт Управління охорони здоров'я Чернігівської обласної державної адміністрації

Copyright © 2008 adprinc  E-MAIL Розробка сайтів