Меню
 
Головна arrow Новини
«Національному плані дій на 2012 рік щодо впровадження програми економічних реформ на 2011-2014 роки «Заможне суспільство, конкурентноспроможна економіка, ефективна держава»

Діяльність системи медичної допомоги області спрямована на реалізацію заходів передвиборної програми Президента України, які викладені в «Національному плані дій на 2012 рік щодо впровадження програми економічних реформ на 2011-2014 роки «Заможне суспільство, конкурентноспроможна економіка, ефективна держава», зокрема:

2010р

За рахунок коштів інвестиційного проекту ТОВ «Фрезеніус Медикал Кер Україна» побудований та введений в експлуатацію гемодіалізний медичний центр в м. Чернігові на 18 ліжок (29579,94 тис.грн.) та завершена реконструкція приміщень Корюківської центральної районної лікарні з влаштуванням обладнання під відділення гемодіалізу на 9 ліжок для обслуговування північної частини Чернігівської області (4000,0 тис.грн.).

У новобудові мікрорайону Масани м. Чернігова введене в експлуатацію відділення загальної практики сімейної медицини, на що витрачено 3,0 млн.грн. (будівництво проводилося за рахунок різних джерел фінансування, переважно – кошти міського бюджету Чернігівської міської ради). Відкрито 3 кабінети сімейних лікарів, 2 педіатричні кабінети, а також кабінети: маніпуляційний, щеплень, фізіотерапевтичний, ЕКГ, масажу, забору крові, тощо. Крім того, відкрито денний стаціонар на 6 ліжок.

Введене в експлуатацію обладнання для знезараження медичних відходів (піролізний інсенератор «Мюллер») для спалювання біохімічних відходів обласного протитуберкульозного диспансеру. На будівництво майданчика, підключення інсенератора до газо- та електропостачання у 2010 році витрачено за рахунок коштів спеціального фонду обласного бюджету (бюджету розвитку) 445,86 тис.грн.

З метою покращання матеріально-технічної бази медичних закладів області протягом 2010 року придбано 40 апаратів ШВЛ для дорослих та 6 – для новонароджених, 16 апаратів УЗД, 20 наркозних апаратів, 2 реанімаційних столи для новонароджених, 3 доплеревські системи для акушерської діагностики; 13 концентраторів кисню; 132 глюкометри, 5 дефібриляторів, 39 електрокардіографів, операційний мікроскоп для нейрохірургії та інше лікувально-діагностичне обладнання на загальну суму 31316,8 тис. грн.

За рахунок інвестицій в медичну галузь на території міської лікарні №1 Чернігівської міської ради приватною клінікою "ВІДІ" відкрито відділення магнітно-резонансної томографії з найсучаснішою системою "Магфіндер 2" корейського виробництва. Приватна клініка "ВІДІ" є підрозділом Компанії «Фінікс ЛТД», яка реалізує в області інвестиційний проект по встановленню нового сучасного обладнання та апаратури. Загальна вартість інвестиційного проекту становить близько 8,0 млн.грн.

На базі міської лікарні № 2 Чернігівської міської ради відкрився діагностичний центр магніто-резонансної томографії "Тесла", оснащений потужним японським томографом TOSHIBA EXCELART. Обладнання, на правах спільного користування майном, міська лікарня № 2 отримала від фізичної особи підприємця Курінної Г. Вартість інвестиційного проекту становить близько 1,0 млн.грн.

Відкриття в обласному центрі відділень магнітно-резонансної томографії дає можливість вчасно виявити симптоми захворювання, упередити важкі наслідки і вчасно надати допомогу хворим.

2011р.

7 липня 2011 року у Ніжинській центральній міській лікарні відкрито амбулаторне відділення гемодіалізу для хворих на хронічну ниркову недостатність 3-4 ступенів. Відділення оснащено 6 сучасними апаратами «штучної нирки» імпортного виробництва та допоміжним обладнанням вартістю 1 млн. 300 тис. грн., що надійшло як гуманітарна допомога. На капітальний ремонт відділення з місцевого бюджету було виділено 260 тис. грн. Відділення обслуговуватиме пацієнтів не тільки м. Ніжина та Ніжинського району, а й хворих Борзнянського, Бахмацького, Носівського та Бобровицького районів, вирішується питання про допомогу жителям Куликівського району.

19 липня 2011 року у Чернігівській міській лікарні №2 Чернігівської міської ради відбулась офіційна презентація найсучаснішого рентген-васкулярного ангіографа «ALLURA XP10», що використовується для діагностики серцево-судинних захворювань та здійснення операцій при ішемічній хворобі серця, гострих інфарктах міокарда, а також для лікування гострих порушень мозкового кровообігу, вроджених та набутих вад серця, захворювань магістральних судин. Таке обладнання, вартістю 9,8 млн.грн., встановлено лише у 3 регіонах України та інше.

Презентація ангіографа відбулася у рамках науково-практичної конференції «Впровадження високих хірургічних технологій та інноваційних напрямів розвитку у лікуванні серцево–судинних захворювань», яка пройшла у ЧМЛ №2. У роботі конференції взяли участь член-кореспондент АМН України, начальник організаційно-лікувального управління АМН України Василь Лазоришинець, член-кореспондент АМН України, керівник відділу інтервенційної кардіології Національного наукового центру «Інститут кардіології імені академіка М. Д. Стражеска» Юрій Соколов.

За рахунок коштів субвенції завершені реконструкції даху із заміною м’якої покрівлі на шатрову терапевтичного відділення Борзнянської центральної районної лікарні (459,5 тис.грн.); терапевтичного відділення та відділення інтенсивної терапії Носівської центральної районної лікарні (1,8 млн.грн., з них кошти субвенції – 1,3 млн.грн.); травматологічного пункту Чернігівської міської лікарні №2 (3,5 млн.грн., з них кошти субвенції – 3,4 млн.грн.).

За рахунок місцевого бюджету проведено переобладнання стаціонару Новобиківської СЛА Бобровицького району під інфекційне відділення (49,6 тис.грн.) та введені в експлуатацію 4 квартири (303 м2) для медичних працівників після проведення реконструкції інфекційного відділення під житло (524,6 тис.грн., з них 474,6 тис.грн. - позабюджетні кошти) Бобровицької ЦРЛ.

Для лікувально-профілактичних закладів області поставлено обладнання та апаратури на суму 25,0 млн.грн., в тому числі за кошти державного бюджету – 13,2 млн.грн. Отримано: 2 інкубатори для новонароджених для пологових будинків міст Чернігова і Ніжина, 7 реанімаційно-хірургічних моніторів та 8 реанімаційних комплексів у складі дефібрилятора, електрокардіографа та пульсоксиметра, рентгено-діагностичний комплекс для Козелецької ЦРЛ.

За кошти місцевих бюджетів та інших джерел фінансування придбано та отримано обладнання та апаратури на суму 9,6 млн.грн., в тому числі операційний цистоуретроскоп для міської лікарні № 3 ЧМР; 2 інсуфлятори електронні для лапароскопічних установок міської лікарні №2 ЧМР та Ніжинської ЦРЛ, лапароскоп для Прилуцької ЦМЛ, систему підготовки води для діалізного лікування та систему для гемодіалізу для обласної лікарні; рентгенологічний апарат для Прилуцької ЦМЛ, 11 концентраторів кисню для Городянської (2), Варвинської, Ічнянської, Носівської, Коропської, Срібнянської, Талалаївської ЦРЛ, Прилуцької ЦМЛ, обласної дитячої лікарні та інше лікувально-діагностичне обладнання та апаратуру, що дало можливість значно покращити якість обстеження та лікування населення області.

2012р.

У січні поточного року, після реконструкції адміністративно-господарського корпусу Чернігівської міської лікарні №2, було відкрито цілодобовий травматологічний пункт. Після реконструкції Носівської центральної районної лікарні відкриті терапевтичне відділення та відділення інтенсивної терапії. У квітні, після проведення 1-го етапу реконструкції, відбулося відкриття пологового та операційного блоків Ніжинського пологового будинку.

За п’ять місяців поточного року на зміцнення матеріально-технічної бази медичних закладів області спрямовано 2833,7 тис.грн. Придбано: 60 індивідуальних засобів реабілітації „Гравістат” для дітей, хворих на дитячий церебральний параліч, 5 аналізаторів (дитяча поліклініка №2 ЧМР, пологовий будинок ЧМР, МЛ №3 ЧМР, Прилуцька ЦРЛ), 4 високочастотних електрохірургічні апарати (міські лікарні №3 та №4 ЧМР), відеокамеру та стійку для ендоскопічної апаратури (міська лікарня №3, №2), лапараскоп операційний (Коропська ЦРЛ), резектоскоп (Чернігівська ЦРЛ), стіл операційний, гістероскоп операційний (міська лікарня №2), світильник операційний (Городянська ЦРЛ), гастрофіброскоп (МЛ №4 ЧМР), дефібрилятор-монітор (Сосницька ЦРЛ), 6 електроркардіографів та 1 холтерівську систему (Борзнянська, Козелецька, Сосницька ЦРЛ, Прилуцька ЦМЛ, обл..кардіодиспансер), УЗД апарат (міський пологовий будинок ЧМР), за рахунок заміни рентгенівської трубки поновлено рентгенапарат Талалаївської ЦРЛ та інше медичне обладнання.

В нашій області працюють 9 регіональних програм у сфері охорони здоров'я, зокрема у 2012 році на виконання заходів даних програм з обласного бюджету заплановано:

- на придбання стент-систем для лікування серцево-судинних захворювань (в тому числі і гострого інфаркту міокарду) – 700 тис. грн.

- на забезпечення санітарним автотранспортом виділено 1,2 млн. грн. на які будуть придбані 8 автомобілів швидкої допомоги;

- 910 тис. виділено на забезпечення закладів охорони здоров'я 25 кисневими концентраторами;

- 7,8 млн. грн. виділено для забезпечення служби швидкої медичної допомоги медикаментами та розхідними матеріалами.

Офіційний сайт Управління охорони здоров'я Чернігівської обласної державної адміністрації

Copyright © 2008 adprinc  E-MAIL Розробка сайтів