Меню
 
Головна arrow Новини
Відбулося розширене засідання Координаційної ради з питань протидії туберкульозу та ВІЛ-інфекції/СНІДу.

13 травня 2009 року в конференц-залі поліклінічного відділення обласної лікарні відбулося розширене засідання Координаційної ради з питань протидії туберкульозу та ВІЛ-інфекції/СНІДу під головуванням заступника голови обласної державної адміністрації, керівника апарату В.В.Приходька, за участю голови Комітету з питань протидії ВІЛ-інфекції/СНІДу та іншим соціально небезпечним хворобам МОЗ України С.О.Черенько

В засіданні ради також прийняли участь заступник начальника управління охорони здоров'я облдержадміністрації, начальник управління охорони здоров'я Чернігівської міської ради, головні лікарі Прилуцького, Бахмацького та Ніжинського тубдиспансерів, головні лікарі ЦРЛ, ЦМЛ області, а також заступники головних лікарів відповідальні за профілактику ВІЛ-інфекції/СНІДу та туберкульозу та рай/міськ. фтизіатри.

В ході засідання були обговорені питання виконання заходів Загальнодержавної програми протидії захворюванню на туберкульоз на 2007 - 2011 роки та Загальнодержавної програми забезпечення профілактики ВІЛ-інфекції, лікування, догляду та підтримки ВІЛ-інфікованих і хворих на СНІД на 2009 - 2013 роки.

З вступним словом виступив заступник голови облдержадміністрації, керівник апарату В.В.Приходько, який зазначив, що питання боротьби з туберкульозом залишається одним із пріоритетних напрямків соціально-економічного розвитку області. Рішенням сесії Чернігівської обласної ради від 09 жовтня 2007 року в області затверджена "Обласна програма протидії захворюванню на туберкульоз в 2007 - 2011 роках". В районах і містах області затверджені відповідні міські та районні Програми. На виконання заходів обласної програми у 2008 році використано 6959,7 тис. грн. коштів місцевого бюджету. Поряд з цим, існує ряд питань, які потребують системної ціле направленої роботи.

Про надання протитуберкульозної допомоги в Чернігівській області у 2008 році та у І кварталі 2009 року доповів головний лікар Чернігівського обласного протитуберкульозного диспансеру В.П.Дубров. Він зазначив, що охоплення профілактичними флюорографічними оглядами населення збільшено на 23%, а обстежених пересувними флюорографами - на 32%, що дало змогу виявити хворих на туберкульоз на ранніх стадіях захворювання. Загалом кількість виявлених хворих при профоглядах досягла 67%.

Флюорографічному обстеженню населення в районах передувала робота спеціалістів управління охорони здоров'я, обласної санітарно-епідеміологічної станції, зустрічі з активом району, головами місцевих рад та адміністрацій, що дало позитивні результати. Загальні витрати на утримання протитуберкульозних закладів в І кварталі 2009 року склали 6285,8 тис. грн., що становить 20,5% від річних бюджетних призначень.

Також В.П.Дубров зупинився на необхідності вирішення питань укомплектованості кадрів фтизіатричної служби області, реорганізації ліжкового фонду протитуберкульозних закладів, проблемах лікування хіміорезистентних форм туберкульозу та лікування туберкульозу у ВІЛ-інфікованих осіб.

Про реалізацію обласних заходів з профілактики ВІЛ-інфекції, допомоги та лікування ВІЛ-інфікованих і хворих на СНІД доповів головний лікар обласного центру з профілактики та боротьби зі СНІДом М.П.Дейкун.

Він звернув увагу на те, що в області забезпечений необмежений доступ населення до безоплатного тестування на ВІЛ-інфекцію. У всіх районах та містах області функціонують кабінети анонімного обстеження на ВІЛ-інфекцію. У 2008 році кількість обстежень на ВІЛ вдалося збільшити на 34%, обстежено 130312 осіб, що становить 11,6% населення області. В цілому, кількість обстежених із групи ризику збільшено у 2,2 рази.

На засіданні виступила заступник начальника управління освіти та науки облдержадміністрації М.П.Кальпета. Вона акцентувала увагу присутніх на проведення просвітницьких заходів з питань протидії ВІЛ-інфекції/СНІДу в навчальних закладах. Через систему післядипломної освіти підготовлено 566 педагогів-тренерів та 344 підлітки-інструктори за програмами "Рівний-рівному" та "Діалог", а також 217 педагогів пройшли курси "Основи здоров'я", які проводять профілактичну роботу серед учнівської молоді.

Також на нараді виступили начальник управління у справах сім'ї та молоді облдержадміністрації Б.Ф.Атрощенко, заступник начальника з питань громадської безпеки управління МВС в Чернігівській області О.А. Фролов, заступник начальника управління Державного департаменту з виконання покарань у Чернігівській області С.В.Волкова, заступник начальника головного управління у справах праці та соціального захисту населення облдержадміністрації І.М.Богуш, начальник відділу у справах релігій облдержадміністрації В.М.Молочко та заступник головного державного санітарного лікаря обласної СЕС А.Г.Валовенко

З заключним словом перед присутніми виступила Голова Комітету з питань протидії ВІЛ-інфекції/СНІДу та іншим соціально небезпечним хворобам С.О.Черенько. Вона наголосила, що питання боротьби з туберкульозом та ВІЛ/СНІДом лежить не тільки на медичній, а й соціально- економічній площині і тільки об'єднавши зусилля органів виконавчої влади, закладів охорони здоров'я, освіти, соціальних служб, молодіжних громадських і релігійних організацій можна досягти успіху у боротьбі з соціально-небезпечними захворюваннями.

 
Офіційний сайт Управління охорони здоров'я Чернігівської обласної державної адміністрації

Copyright © 2008 adprinc      E-MAIL Розробка сайтів