Меню
 
Головна arrow Новини
Комунальне підприємство "Ліки України" - база для підготовки інтернів і справжніх професіоналів.

При виборі місця проходження інтернатури випускники фармацевтичних вузів зазвичай віддають перевагу комунальному підприємству "Ліки України". Завдяки стажуванню на його базі за кілька останніх років дипломи змогли одержати 43 спеціалісти, іще 11 інтернів навчається тут зараз. Привабливим фактором для майбутніх провізорів є те, що в "Ліках України" вони мають можливість пройти повноцінну, класичну інтернатуру - з відпрацюванням певного часу в асистентській кімнаті. Це кімната, де виготовляються лікарські препарати, і знайти її сьогодні можна тільки в чернігівських аптеках КП "Ліки України" - 206-й, 208-й і 191-й. А ще - в кількох комерційних, проліцензованих стараннями цього ж комунального підприємства. Решта приватних аптек не поспішають купувати дорогу ліцензію, задовольняючись продажем готових лікарських форм.

Молодими спеціалістами, навченими на власній базі, комунальне підприємство поповнює свій штат, коли має потребу в кадрах. Раніше воно подавало заявку на направлення випускників-бюджетників для забезпечення фахівцями сільських і районних аптек, але ті до місць призначення не доїжджають. А даремно. Як показує досвід, саме в аптеках "Ліків України" молоді спеціалісти мають можливість стати справжніми професіоналами.

Перш за все тому, що тут є в кого повчитися. Із майже 700 працівників аптечної мережі близько 500 - це досвідчені й висококваліфіковані провізори і фармацевти. Специфіка роботи в багатопрофільному підприємстві змушує їх не тільки знати тисячі найменувань медикаментів та інструкції, а й розбиратися в усіх тонкощах фармакології - на рівні лікаря, як не краще, володіти інформацією про пільгові рецепти, облік та зберігання наркотичних речовин, психотропних засобів і прекурсорів - препаратів, відпуском яких займаються тільки "Ліки України".

Необхідність мати великий запас додаткових знань дуже ускладнює роботу працівників комунального підприємства (у приватників цього немає), але вони не скаржаться, відчуваючи свою потрібність людям. Терпляче консультують покупців, відповідають на всі їхні запитання, дають поради. За індивідуальними рецептами, які враховують особливості організму хворих, самі виготовляють для них ліки.

Про фаховий рівень спеціалістів КП "Ліки України" свідчить випадок із життя одного молодого провізора зі Щорса. Вийшовши заміж, ця жінка перебралась на роботу до Києва, де влаштувалась у велику аптеку. Як же їй було приємно, коли її досвід і знання були високо поціновані керівництвом, особливо, коли якийсь препарат знала тільки вона одна. "Невже Щорс настільки велике місто, що його аптеки мають такий широкий асортимент?" - здивовано запитали провізора колеги.

Своїм досвідом старші за віком спеціалісти КП "Ліки України" охоче діляться з молодшими. Хоча буває (ніде правди діти), що молоді звільняються. Одні йдуть в комерційні аптеки, де працювати значно легше і менше відповідальності, інші - в різні фармацевтичні фірми. "Цим фірмам подобаються активність і фаховий рівень наших працівників, і вони переманюють їх більшою зарплатою, - каже Світлана Пасталиця. - Але той, хто хоче бути не просто продавцем, а фахівцем, - залишається у нас і працює. Цінують підприємство і ті, хто дбає про своє пенсійне забезпечення, шукає легальних стосунків з усіма фондами і роботодавцями. Часом до нас звертаються працівники приватних аптек і просять записати їх у чергу на роботу н випадок, якщо десь звільниться місце".

 
Офіційний сайт Управління охорони здоров'я Чернігівської обласної державної адміністрації

Copyright © 2008 adprinc      E-MAIL Розробка сайтів