На території Чернігівської обласної психоневрологічної лікарні з'явилося місце, де кожен бажаючий може наодинці поспілкуватися з Богом, помолитися, попросити зцілення і здоров'я собі, своїм рідним і друзям. Це капличка cвятого Пантелеймона Цілителя, споруджена за проектом сосницького будівельника Володимира Кеді із дерев'яного бруса - восьмигранна, простора, затишна. Чин її освячення в урочистій обстановці здійснив архієпископ Чернігівський і Новгород-Сіверський Амвросій.
Вітаючи колектив лікарні зі святом, владика побажав усім Божого благословення, здоров'я, миру, любові, закликав не забувати, що тільки той, хто творить добро, отримає його у відповідь. Подарунком архієпископа новій капличці стала лампадка. Головному лікарю психоневрологічної лікарні Людмилі Ященко та її колективу від єпархії були вручені грамоти "За усердные труды во славу Святой Церкви".
А попрацювали вони справді чимало. Раніше, в 2003 році в одному з приміщень лікарні відкрили храм на честь ікони Богоматері "Всіх скорботних Радість". Однак із часом зрозуміли, що церква в багатоповерховій будівлі - не найкращий варіант: не всі, хто відвідує лікарню, можуть її помітити, зайти і звернутися до Бога. Та й енергетика у храмі має бути своя особлива, намолена. Так виникла ідея спорудити капличку. Торік на її місці урочисто заклали камінь і почали збирати благодійні пожертви. До будівництва долучались як працівники лікарні, так і її пацієнти.
"Лікування хворих молитвою, - розповідає Людмила Ященко, - це один із прадавніх методів нетрадиційної медицини, спрямованих на зцілення душі. Психіатрична лікарня - місце, що його особливо потребує. В церковних обрядах і атрибутиці закладено глибокий зміст, і їх вплив на людський організм уже доведений наукою. Зокрема, вчені стверджують, що дзвін церковних дзвонів дуже позитивно впливає на людину, і в радіусі його поширення треба перебувати якомога довше. З огляду на це, поряд з капличкою ми плануємо збудувати дзвіницю".
Сьогодні для реабілітації хворих у лікарні все активніше застосовується трудо- і арттерапія. Хворі допомагають в роботах із озеленення і благоустрою території, з великим задоволенням займаються малюванням, ліпленням, оригамі, створюють вироби малих архітектурних форм. Отож, на території нині лікарні можна побачити дерев'яний вітряк, кілька колодязів із "журавлями", лелек у гніздах, мухомори із тазиків, дерев'яного лісового чоловічка та багато іншого. Ці мистецькі витвори так прикрасили експозицію лікарні на виставці квітів "Щастя краси", що допомогли їй вибороти І місце серед медичних закладів.
|