24 квітня 2009 року у приміщенні управління охорони здоров'я відбулося засідання колегії УОЗ, в ході якого розглянуті питання:
- стан виконання заходів щодо реалізації Державної програми запобігання та лікування серцево-судинних і судинно-мозкових захворювань на 2006-2010 роки в області. Стан виконання регіональних програм у мм.Прилуки, Ніжин та Н.Сіверському районі;
- хід реалізації програми створення єдиного інформаційного поля системи медичної допомоги області;
- хід виконання Концепції розвитку психіатричної служби області на 2007-2010 роки.
Найбільш обговорюваним, внаслідок своєї гострої актуальності, стало перше питання. По ньому виступили: Швидченко Анатолій Іванович - головний лікар обласного кардіологічного диспансеру, головний кардіолог управління охорони здоров'я, Марцинкевич Олександр Олександрович - завідувач неврологічним відділенням обласної лікарні, головний позаштатний невропатолог, УОЗ та Герасимов Володимир Григорович - завідувач відділенням судинної хірургії, головний позаштатний судинний хірург УОЗ. В своїх доповідях вони зупинилися на питаннях організації невідкладної та реабілітаційної допомоги хворим з судинною патологією, зокрема інфарктом міокарда, інсультом та тромбозами судин.
Про досягнення та проблеми в наданні медичної допомоги хворим з цією патологією підпорядкованих територій проінформували Святенко Петро Миколайович - головний лікар Прилуцької ЦМЛ, Левковський Володимир Іванович - головний лікар Ніжинський ЦМЛ, Акуліна Марія Андріївна - головний лікар Н.-Сіверської ЦРЛ.
В обговоренні прийняли участь члени колегії Товчига Ніна В'ячеславівна - заступник начальника управління охорони здоров'я, Романюк Микола Михайлович - головний лікар Чернігівської обласної лікарні, Зуб Валерій Олексійович - голова постійної комісії обласної ради з питань охорони здоров'я та захисту населення від наслідків аварії на ЧАЕС, Лисенко Галина Василівна - головний спеціаліст з терапії УОЗ.
Заслухавши і обговоривши доповіді профільних головних спеціалістів, колегія прийняла рішення по впровадженню першочергових заходів по організації надання медичної допомоги хворим з серцево-судинними і судинно-мозковими захворюваннями на догоспітальному та стаціонарному етапі лікування, та обстеженню хворих з групи ризику, що в кінцевому результаті має привести до зниження летальності від цих захворювань.
|