Меню
 
Головна arrow Новини
Круглий стіл
"Співпраця влади та громади у протидії епідемії ВІЛ/СНІД на місцевому рівні" .

20 липня 2009 року за ініціативи Міжнародного Альянсу з ВІЛ/СНІД в Україні, в приміщенні обласного центру з профілактики та боротьби зі СНІДом відбулося засідання круглого столу "Співпраця влади та громади у протидії епідемії ВІЛ/СНІД на місцевому рівні".

В роботі круглого столу взяли участь регіональні координатори Міжнародного Альянсу з ВІЛ/СНІД в Україні, спеціалісти обласного центру з профілактики та боротьби зі СНІДом, фахівці обласного та міського центрів соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді, керівники громадських організацій - "Всеукраїнської мережі людей, які живуть з ВІЛ/СНІД (ЛЖВ)", Центру ресоціалізації хімічно-залежних людей "Ведіс", Чернігівської обласної молодіжної громадської організації "Наше покоління", обласної організації Товариства Червоного Хреста України, які мають бути виконавцями та співвиконавцями запланованих профілактичних заходів Програми забезпечення профілактики ВІЛ-інфекції, лікування, догляду та підтримки ВІЛ-інфікованих і хворих на СНІД на 2009-2013 роки у Чернігівській області, розробка якої завершується.

Детально про епідеміологічну ситуацію в області із захворюванням на ВІЛ-інфекцію/СНІД доповіла заступник головного лікаря з організаційно-методичної роботи та епідеміологічного моніторингу обласного центру з профілактики та боротьби зі СНІДом Н.В.Товчига. Станом на 01 липня 2009 року в області зареєстровано 1802 хворих на ВІЛ-інфекцію/СНІД, з яких 222 особи - діти, 178 осіб - хворі на СНІД. Найвищий показник захворюваності зареєстрований у Прилуцькому, Талалаївському, Щорському районах у містах Чернігів та Прилуки.

З початку року зареєстровано 246 нових випадків захворювання на ВІЛ-інфекцію, що на 24% більше, ніж у минулому році. В основному переважає інфікування статевим шляхом, що складає майже 41%. Показник взятих на диспансерний облік у 2009 році складає - 36,6%, що на 6,6% більше ніж у минулому році.

Ефективним є впровадження антиретровірусної терапії (АРТ) хворим на ВІЛ-інфекцію/СНІД. На даний час на лікуванні АРТ перебуває 30 осіб дитячого та 99 осіб дорослого населення області. До кінця року заклад розраховує охопити АРТ лікуванням майже 170 осіб, хворих на ВІЛ-інфекцію/СНІД.

Учасники круглого столу обговорили шляхи співпраці державних та громадських організацій у сфері подолання епідемії ВІЛ/СНІД на місцевому рівні та реальні можливості виконання проектів у рамках програми, яка фінансується Глобальним фондом боротьби зі СНІД, туберкульозом і малярією через МБФ "Міжнародний Альянс з ВІЛ/СНІД в Україні" та є частиною Загальнодержавної програми.

Регіональний координатор Міжнародного Альянсу з ВІЛ/СНІД Елеонора Герасименко проінформувала про відкриття конкурсу 9-ти проектів в рамках програми "Підтримка з метою запобігання ВІЛ/СНІД, лікування і догляд для найуразливіших верств населення в Україні", що впроваджуються МБФ "Міжнародний Альянс з ВІЛ/СНІД в Україні" за кошти Глобального фонду для боротьби зі СНІД, туберкульозом та малярією.

Метою конкурсу є підтримка проектів профілактики ВІЛ-інфекції/СНІД серед груп населення з найбільш високим ризиком інфікування, надання та покращення якості і доступності профілактичних послуг для уразливих до ВІЛ груп населення. (Детальна інформація про умови конкурсу на сайти Альянсу з ВІЛ/СНІД в Україні www.aidsalliance.org.ua).

Громадські організації висловили пропозиції щодо участі у конкурсі за напрямками діяльності, підготовка документів вже ведеться. У разі перемоги в області проекти будуть проводитися, що дасть змогу поліпшити профілактичну роботу, доступність уразливих груп населення до ВІЛ-сервісних послуг, забезпечити раннє виявлення та своєчасне лікування.

 
Офіційний сайт Управління охорони здоров'я Чернігівської обласної державної адміністрації

Copyright © 2008 adprinc      E-MAIL Розробка сайтів