Сім мільйонів гривень - саме стільки коштує проект розширення бази Обласного центру медико-соціальної реабілітації дітей-інвалідів, який зараз орендує майно громадської організації "Центр реабілітації дітей-інвалідів "Відродження". Будівництво і введення в експлуатацію корпусу стаціонарного відділення на 60 місць дозволить розв'язати проблему реабілітації дітей з особливими потребами і організувати допомогу на найвищому рівні. У цьому переконаний директор Центру Василь Пасічник.
На засіданні комісії з питань охорони здоров в обласній раді він повідомив, що проект спорудження нового корпусу вже готовий, земельна ділянка під будівництво відведена. Справа - за коштами, виділення яких загальмувала криза.
Сьогодні в Центрі функціонує 2 відділення: стаціонарне на 30 місць і амбулаторне з денним перебуванням на 128 місць. За рік реабілітацію в них проходить 1200-1400 дітей. Всього ж на Чернігівщині налічується 3600 дітей-інвалідів, дві третини з яких потрібують щорічної реабілітації. Розширення стаціонару Центру дозволить своєчасно надавати допомогу дітям, що дуже важливо для підвищення ефективності лікування. За словами Василя Пасічника, реабілітація на першому році життя дає можливість якщо не повністю ліквідувати патологію, то, як мінімум, загальмувати її розвиток.
Одне з головних завдань Центру медико-соціальної реабілітації - адаптація дітей-інвалідів до життя в суспільстві. За 9 місяців поточного року 27 його маленьких пацієнтів пішли до школи та дитячих садків. Це - найкращий і найбажаніший результат, якого медики завжди прагнуть.
Загалом проблема дитячої інвалідності, як зазначалось на засіданні комісії, сьогодні стоїть дуже гостро. Майже 500 маленьких жителів Чернігівщини щорічно поповнюють лави інвалідів. Причини - різні, і від них ніхто не застрахований, навіть жителі високорозвинених країн. У зв'язку з цим організація реабілітаційного процесу набуває особливого значення. В Чернігівській області, завдяки центру "Відродження", реабілітаційна робота з дітьми поставлена дуже добре. Як повідомила головний спеціаліст із педіатрії управління охорони здоров'я облдержадміністрації Людмила Кривець, минулого року покращення рухових і психічних функцій досягнуто у 87% пацієнтів закладу.
Чудову реабілітаційну базу для дітей з особливими потребами має і Прилуцький будинок дитини "Надія", підпорядкований обласному управлінню охорони здоров'я. Там проживають діти з вадами фізичного і розумового розвитку віком від 0 і до 4 років, на сьогодні - 79 осіб. В закладі працюють кабінети масажу, лікувальної фізкультури, гідротерапії та фізіотерапії, зала сенсорної інтеграції. Високу ефективність лікування дітей засвідчує щорічне збільшення випадків їх усиновлення, взяття під опіку, повернення в сім'ю, влаштування в прийомну родину чи дитбудинок сімейного типу.
|