Меню
 
Головна arrow Новини
Навіщо вагітним щепитися від грипу.

Кожна вагітна жінка знає, що залишатися здоровою – це найкращий подарунок, який вона може піднести своїй дитині, адже тоді й вона буде здоровою. Зараз це набуло ще більшої актуальності, ніж раніше, оскільки в разі захворюваня вагітної на сезонний грип чи грип типу Н1N1 (так званий "свинячий"), їй загрожують серйозні ускладнення.

Коефіцієнт смертності серед вагітних на Чернігівщині нині зріс до 1,6%. Це досить висока цифра, якщо врахувати, що частка вагітних жінок у загальній кількості населення області (1,1 млн.) зазвичай становить близько 0,5%. За даними світової літератури, ризик потрапити до лікарні у хворих на грип майбутніх мам у п'ять разів вищий, ніж у звичайного населення.

Вагітні жінки також входять до групи ризику із захворювання на сезонний грип. Саме тому в США уже десять років вагітних щеплять від нього. Можливі ускладнення обумовлені тим, що у жінок, які чекають народження дитини, зменшується життєва ємкість легенів і знижується імунітет. Такі зміни роблять вагітних більш схильними до розвитку післягрипозних ускладнень, включаючи пневмонію і синдром гострої респіраторної недостатності.

Потенційний вплив грипу на здоров'я ще ненародженої дитини також може бути дуже серйозним. Він може проявитися у вигляді мимовільного викидня, смерті плоду, передчасних пологів або вроджених дефектів розвитку дитини. Саме із цих причин лікарі настійливо радять вагітним жінкам пройти імунізацію проти грипу – з метою захисту і їх самих, і дітей, які збираються народитися. Всесвітня організація охорони здоров'я наполягає на тому, щоб вагітних жінок щепили проти грипу одними з перших.

Вакцинація проти грипу під час вагітності зменшує ризик передачі вірусу малюкові у період вагітності і після пологів. В одному з досліджень було показано, що імунізація вагітних вакциною проти сезонного грипу істотно зменшила ризик захворювання на грип як матері, так і дитини у віці до 6 місяців. Важливо, щоб вакцинацію пройшли також люди, котрі знаходяться поряд з новонародженим, оскільки діти у віці до шести місяців теж входять до групи ризику з розвитку післягрипозних ускладнень, але вони ще дуже малі для відовідних щеплень. Кращий спосіб уберегти малюка – це переконатися, що всі члени сім'ї та люди, що доглядають за ним, щеплені.

Майбутнім матерям слід знати, що сучасні вакцини проти трьох очікуваних штамів грипу виготовлені й протестовані в той же спосіб, що і вакцини проти сезонного грипу, якими вагітні жінки щепляться вже багато років. Вагітних можна щепити в будь-який час протягом усього періоду виношування плоду. Вакцина також безпечна для жінок, які годують своїх малюків грудьми.

Щеплення проти грипу здійснюється одноразово і ніколи не буває причиною розвитку цього захворювання.

Володимир Пулін,
головний фахівець з акушерства і гінекології
обласного управління охорони здоров'я
Офіційний сайт Управління охорони здоров'я Чернігівської обласної державної адміністрації

Copyright © 2008 adprinc  E-MAIL Розробка сайтів