Меню
 
Головна arrow Новини
Реформування галузі охорони здоров»я – вимога сьогодення.

Не секрет, що існуючий стан надання медичних послуг не задовольняє ані пацієнтів, ані самих медичних працівників. Тому попереду на вітчизняну галузь охорони здоров»я очікує радикальне реформування. Таке завдання перед органами місцевої влади ставить Президент України Віктор Янукович та Уряд держави.

Звісно, що осторонь цих процесів не може залишатися і медицина Чернігівщини, адже область має велику територію з доволі розгалуженою мережею лікарняно - профілактичних закладів. Отже, наше головне завдання – виключити дублювання ними функцій, у той же час наблизити надання своєчасної і кваліфікованої медичної допомоги жителям сільської місцевості – повідомляє виконуюча обов»язки начальника управління охорони здоров»я облдержадміністрації Галина Василькова. Для подальшого забезпечення населення Чернігівщини якісними медичними послугами, раціонального використання коштів, кадрів і наявної матеріально – технічної бази необхідно створити госпітальні округи – територіальні об»єднання на чолі з однією центральною лікарнею, в якій надаватиметься весь спектр спеціалізованої допомоги. Втім, це не означає, що інші лікарні будуть скорочені, а працівники звільнені – лікарні працюватимуть, але інтенсивне лікування буде зосереджено в одному місці. Реформування галузі обов»язково сприятиме і покращенню обслуговування сільського населення, адже передбачається створення мережі зі 100 пунктів швидкої медичної допомоги, укомплектованих переважно фельдшерськими бригадами, які доїжджатимуть до пацієнта на пізніше 30 –ти хвилин від отримання виклику. Подібна практика існує вже в Менському районі, де на базі сільських лікарських амбулаторій, дільничних лікарень та ФАПів діють чергові бригади, що мають відповідний автотранспорт і все необхідне для допомоги хворим. Передбачається створення підстанцій швидкої допомоги на базі ЦРЛ та окремої станції на базі госпітального округу.

Галина Василькова наголошує, що Програму по забезпеченню лікарняних закладів спецавтотранспортом було прийнято у 2008 – му році. Завдяки її реалізації всі сільські лікарські амбулаторії та дільничні лікарні вдалося забезпечити автомобілями у кількості 107-ми одиниць, на що використано 5,8 мільйона гривень з обласного бюджету.

Отже, реформування медицини в першу чергу потрібно людям для того, щоб кожен пацієнт з будь-якого куточка Чернігівщини зміг отримати якісні медичні послуги, не звертаючись до районних чи обласних лікарняних закладів.

Прес-служба управління охорони здоров»я облдержадміністрації.
Офіційний сайт Управління охорони здоров'я Чернігівської обласної державної адміністрації

Copyright © 2008 adprinc  E-MAIL Розробка сайтів