Меню
 
Головна arrow Новини
Жителі області, хворі на хронічну ниркову недостатність, отримували отримують і будуть отримувати необхідну медичну допомогу за будь-яких обставин.

102-є пацієнтів, які змушені раз на два-три дні проходити процедуру гемодіалізу на апаратах «штучної нирки», неабияк стурбовані своєю подальшою долею. Вони отримали листа за підписом головного лікаря обласної лікарні Миколи Романюка, в якому повідомляється, що «…затвердженим бюджетом на 2011-рік кошти на фінансування недержавного діалізного центру «Фрезеніус Медікал Кер Юкрейн» не передбачені. Надання допомоги (сеансів гемодіалізу) Вам може бути припинено у будь-який час. Згідно бюджету обласної лікарні передбачена обмежена обмежена кількість хворих. В разі відмови від лікування в обласній лікарні, Ваше місце буде зайняте іншим хворим, який буде цього потребувати, а Вам буде відмовлено».

Як повідомив Микола Романюк, таке рішення ухвалено членами медичної ради обласної лікарні. Тому керівництво КЛПЗ «Чернігівська обласна лікарня» вважає за необхідність з»ясувати, де лікуватиметься в подальшому частина пацієнтів, які надали перевагу «Фрезеніусу» - як раніше, в обласній лікарні чи в німецькому центрі, що працює у Чернігові два місяці? «Невідомо, що стане з « Фрезеніусом», якщо він раптом через недостатність коштів припинить допомагати хворим, - говорить Микола Романюк, - звісно, що ми їх не залишимо без лікування, але ми повинні знати, на яку кількість пацієнтів можемо розраховувати».

До речі, на сьогодні в Чернігові процедура з очищення крові методом гемодіалізу та перитоніального діалізу виконується у відповідному відділенні обласної лікарні та нещодавно створеному приватному (недержавному) центрі, збудованому німецькою фірмою «Фрезеніус Медікал Кер Юкрейн», в якому на сьогодні лікується 42-є хворих на ниркову недостатність різних ступенів.

«Управління охорони здоров»я стоїть на таких позиціях: кожен хворий має право отримувати допомогу там, де забажає. Мова насамперед іде про спеціалізоване відділення обласної лікарні, в якому є все необхідне для проведення якісного гемодіалізу та перитоніального діалізу, а також у філії, розташованій на базі Прилуцької центральної міської лікарні,- повідомила виконувачка обов»язків начальника управління охорони здоров»я облдержадміністрації Галина Василькова. - Більш того, йдеться про створення ще однієї філії у Ніжині, аби місцеві хворі не їздили до Чернігова. Вже є домовленість з міським головою, зараз проводиться ремонт приміщення. Тобто, лікування відбуватиметься там, де є обласні державні медичні заклади. Для цього виділяються кошти з обласного бюджету. В нинішньому році на кваліфіковану допомогу хворим з нирковою недостатністю виділено понад 11 мільйонів гривень. Якщо цих коштів не вистачить, при уточненні бюджету розглядатиметься питання про збільшення фінансування. На сьогодні обласна лікарня бере участь у тендері щодо закупівлі необхідних медикаментів для хворих цієї категорії. А «Фрезеніус» - інвестиційний проект, втім, умови для лікування що у «Фрезеніусі», що в обласній лікарні приблизно однакові. Відмінність лише у тому, що обласна лікарня через тендерні процедури тимчасово не має поки необхідних медикаментів, тому пацієнти дещо докуповують за власні кошти. Зрозуміло, ніхто від хворих на ниркову недостатність не відмовляється, такі пацієнти лікуватимуться безкоштовно. Загалом стосунки із «Фрезеніусом» не дуже прості. Наприклад, ця приватна клініка, надаючи послуги безкоштовно, вимагає від облдержадміністрації у подальшому відшкодувати затрати на лікування хворих згідно з формулою, яка начебто знаходиться на затвердженні. Проте жодна формула поки що не затверджена, розрахунків немає. Тому фінансувати інвестиційну приватну структуру, маючи свої сучасні потужності означає порушувати бюджетне законодавство. Облдержадміністрація свою частину угоди виконала – протокол про наміри створення «Фрезеніусу» було підписано і інвестиції вкладені. Також керівництво клініки просить, аби ми відшкодували їм кількістю хворих. Ми не маємо права цього робити, бо в такому випадку змушені будемо віддати «Фрезеніусу» 50 мільйонів гривень. Та попри все – жоден пацієнт, який потребує своєчасної невідкладної допомоги через процедуру очищення крові, не постраждає, обласна лікарня прийматиме всіх. Адже йдеться про якість життя таких хворих», - наголошує Галина Василькова.

Прес-служба управління охорони здоров»я облдержадміністрації.
Офіційний сайт Управління охорони здоров'я Чернігівської обласної державної адміністрації

Copyright © 2008 adprinc  E-MAIL Розробка сайтів