Відзначати це свято саме цього дня почали порівняно недавно, коли дізналися, що 9-го лютого народилася Свята Аполонія – єгиптянка, жінка доброї вдачі, захисниця нужденних. Крім того, вона завжди мала яскраву посмішку, тому стоматологи і обрали Святу Аполонію своєю покровителькою.
«Попри всі економічні негаразди та дефіцит бюджетного фінансування стоматологи Чернігівщини надають і будуть надавати весь спектр необхідних медичних послуг населенню, - стверджує головний лікар обласної стоматологічної поліклініки, заслужений лікар України, головний позаштатний стоматолог Управління охорони здоров»я облдержадміністрації Валерій Чмель. – Всього в області налічується 394 стоматологічні установки, з них в експлуатації понад 15 років – 187, тобто, 47,5%. Втім, за останні роки матеріально-технічна база дещо змінилася. Завдяки спонсорській допомозі у Варвинському,Городнянському,Менському, Ріпкинському,Ніжинському,Бобровицькому районах з»явилися нові стоматологічні установки, камери «Панмед», пломбувальні матеріали, інструменти, фотополімерні лампи. Сьогодні в області кваліфіковану допомогу населенню надають 421 стоматолог,31 зубний лікар, 88 стоматологів-ортопедів, 199 зубних техніків, які працюють в п»ять ох державних спеціалізованих стоматологічних закладах – обласній стоматологічній поліклініці, спеціалізованих поліклініках Ніжина, Прилук, міській поліклініці Чернігова для дорослих та міській поліклініці для дітей. КЛПЗ « Обласна стоматологічна поліклініка» має вищий рівень акредитації, в ній надається всебічна лікувальна та консультативна допомога іншим закладам. На базі міської дитячої стоматполіклініки працює пересувний стоматкабінет, спеціалісти якого виїжджають до шкіл та дитячих садочків.
Крім того, в області існує досить розгалужена мережа приватних кабінетів -95. з яких 45 – у Чернігові.»
Проте Валерій Чмель стурбований невисоким рівнем надання стоматологічної допомоги жителям села, адже молоді випускники медичних ВУЗів не мають бажання їхати у сільську місцевість,а знаходять вихід у відкритті приватної практики.
За словами фахівця, для покращення ситуації необхідно :
- Створити законодавчу базу для надання стоматологічної допомоги пільговим категоріям населення та дітям,
- Розробити систему надання платних послуг в бюджетних стоматологічних закладах за використання сучасних технологій лікування і лікарські засоби, які не передбачені гарантованою державною стоматдопомогою,
- Забезпечити сільські дільниці пересувними стоматологічними кабінетами, обладнаними необхідним устаткуванням.
|