В умовах хронічного недофінансування галузі охорони здоров»я все більшої популярності серед населення набувають громадські благодійні об»єднання – лікарняні каси. Членство у них дає змогу отримати компенсацію за стаціонарне та амбулаторне лікування, за деякі види діагностично-лабораторних досліджень. Лікарняні каси створені в усіх містах та районах Чернігівщини. Найактивніші члени лікарняних кас - жителі Носівського, Борзнянського та Ріпкинського районів, де членами таких громадських об»єднань на сьогодні є від 15-ти до 25-ти тисяч осіб.
Задля здоров»я місцевих жителів працює і міська лікарняна каса Чернігова, яка на сьогодні налічує 12305 членів, у тому числі і 200 дітей, проте активно сплачують благодійні внески лише 9200 осіб. Як повідомив директор організації Григорій Гунчак, протягом 2010-го року у лікувально-профілактичних закладах обласного центру медичні послуги надано 3685 членам МЛК на суму 958734 грн, новими членами стали 735 осіб. Загалом за час існування МЛК (з червня 2005-го року) проліковано15912 осіб на суму 3395014 грн. Щомісячний благодійний внесок за дорослого члена каси становить 15 грн для працюючих, 20 грн для фізичних осіб, для дітей внесок залишається на рівні 5 грн. Фінансування лікування здійснюється згідно розрахункових норм, але річна сума не перевищує 600 грн на рік. Втім, якщо член каси не лікувався протягом 3-х років і регулярно сплачував внески, сума на відшкодування збільшується до 900 грн на рік.
Григорій Гунчак зазначив, що МЛК має договори з більшістю лікарняно-профілактичних закладів міста, а також з мережею аптек «Ліки України».
В середньому на одного члена організації при стаціонарному лікуванні минулого року витрачено 260 грн.
На період лікування членів МЛК їм оплачуються витрати на медикаменти, шприци, системи для внутрішньовенного вливання, перев.»язувальний та шовний матеріал, за рахунок коштів МЛК можна зробити рентгено-, флюорографію, мамологічне обстеження, а також компенсувати частину суми, витрачену на амбулаторне лікування з приводу травм та переломів кісток.
|