Саме у цьому переконалися ендокринологи Чернігівщини та представники мас-медіа області, побувавши на підприємстві в рамках туру, організованого за ініціативи облдержадміністрації.
Сьогодні в області налічується 23тис.380 людей, хворих на цукровий діабет, з яких 4 тис. 612 є інсулінозалежними, тобто такими, що змушені кілька разів на день вводити собі інсулін, адже без нього вони загинуть. На фармацевтичному ринку України достатньо інсулінових препаратів, втім, левова частка з них зарубіжного виробництва. Іноді діабетики мають можливість обирати собі вид інсуліну, все залежить від самопочуття хворого. Бувають ситуації, коли якогось із видів препарату не вистачає у достатній кількості і тоді людина експериментує, використовуючи новий інсулін. Звісно, що не завжди це йде на користь хворому. Так, за дослідженнями Американської асоціації діабетиків, у 20 % хворих, що вдаються до використання нових інсулінових препаратів, спостерігаються алергічні реакції, а іноді і погіршення стану здоров»я.
Протягом 11-ти років на фармацевтичному ринку України працює завод з виробництва інсулінів «ІНДАР». Попри деякі проблеми, пов»язані із конкуренцією з боку зарубіжних інсулінових гігантів, що намагаються змусити українців використовувати саме їхні препарати (причому, не завжди виробники діють законними методами), завод «ІНДАР» поставляє свою продукцію в усі регіони держави і в 15 країн світу. Підприємство має можливість постійно розширювати та оновлювати виробництво препаратів інсуліну і тепер воно, завдяки зусиллям голови правління заводу, доктора біологічних наук, професора Олексія Лазарева, може пишатися тим, що керівники областей України , згідно із засадами підтримки вітчизняного виробника, вивчають можливість співпраці із заводом. Одним із перших на пропозицію відгукнувся голова Чернігівської облдержадміністрації Володимир Хоменко.
«ІНДАР» - одне з небагатьох підприємств України, продукція якого відповідає новітньому світовому рівню завдяки широкому практичному використанню вітчизняних технологій, воно одним з перших вітчизняних підприємств отримало міжнародний сертифікат GMP, який засвідчує, що стан виробництва інсулінів відповідає стандартам Всесвітньої організації охорони здоров»я та нормативам Європейського союзу.
Виробництво інсулінів на заводі здійснюється за повним технологічним циклом – від культивування продуценту протеїнового попередника інсуліну – до готових лікарських форм у флаконах та картриджах. На сьогодні понад 70% продукції «ІНДАРУ» поставляється на експорт. Активна експортна політика забезпечується значними інвестиціями в розробку нових біотехнологічних і фармакологічних препаратів, створення нових виробничих дільниць. У 2011-му році у розвиток заводу було інвестовано понад10 млн доларів США.
На заводі працює понад 400 спеціалістів різного профілю, є доктора та кандидати наук, адже «ІНДАР» приділяє багато уваги науковій та раціоналізаторській діяльності. Близько половини всіх інсулінозалежних в Україні використовують препарати «ІНДАРУ», ціна яких на 20-30 % нижча від ціни аналогових препаратів іноземного виробництва. За 11 років поставок інсулінів виробництва ЗАТ «ІНДАР» держава зекономила більше 250 млн грн. тільки за рахунок різниці цін на вітчизняний та зарубіжний інсулін.
Стереотип щодо невідповідності встановленим стандартам якості інсулінів «ІНДАРУ» було розвіяно після того, як понад 220 тисяч інсулінозалежних у Бразилії перейшли на індарівський інсулін. При цьому ступінь алергічних реакцій склав 0,017% при допустимому показнику 2-3%. Клінічні випробування препаратів «ІНДАРУ» здійснювалися у провідних лабораторіях України, Росії, Казахстану, а отримані результати засвідчили забезпечення стану компенсації та субкомпенсації вуглеводного обміну або достовірне зниження глікемії при переводі пацієнтів на препарати «ІНДАРУ». Статистичний аналіз показав високу ефективність препаратів інсуліну «ІНДАРУ» у порівнянні із зарубіжними аналогами та хороше його перенесення, безпеку та повну відсутність побічних дій.
|